Aktuálně

 

27. 06. 2020

Pákistán: Konflikt v rodině a obvinění z rouhání

 

 
Láhaur, Pákistán (ilustrační fotografie: qkcreativity92 / Pixabay)

(UCA News, The Irish Catholic)

 

Pákistánský křesťan byl nedávno obviněn z rouhání dvojicí nejbližších příbuzných.

 

Anwar Masih byl 2. června zatčen a obžalován na základě ustanovení oddílu 295-C trestního řádu, který se týká rouhání. Z nelichotivých poznámek na adresu islámu ho přitom obvinily vlastní žena a dcera – patrně se jedná o první podobný případ v zemi.

 

Anwarova manželka, Kausar Parvín, a jejich dcera Samrín, společně provozují kosmetický salón v Láhauru. Podle dostupných zpráv měla Samrín milostný románek s místním muslimem, který skončil těhotenstvím. Posléze konvertovala k islámu a za muslima se provdala. To vše se událo bez Anwarova vědomí. Jakmile to otec zjistil, byl pochopitelně šokován a rozhořčen, že mu o tom nikdo neřekl. V afektu se údajně dopustil nelichotivých poznámek na adresu islámu. Samrín si jeho výstup natočila na telefon a nahrávku předala policii.

 

Kolem celé situace panuje řada nejasností, protože se týká vztahů uvnitř rodiny. Bezpochyby se však jedná o další případ zneužití legislativní úpravy postihující ‚rouhání‘. Nasir Saíd, ředitel organizace Centre of Legal Aid, Assistance and Settlement (Centrum pro právní pomoc a urovnávání sporů) v komentáři použil výraz „šokující zpráva“ a pokračoval: „Jedná se o další případ zneužití legislativy týkající se rouhání, kdy se dcera snaží zbavit svého otce – a žena svého manžela – jednoduše proto, že nedokážou přijmout něco, co dotyčný udělal.“

 

Více informací o problémech, se kterými se pákistánští křesťané potýkají, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

V prvé řadě vás prosíme o přímluvy za tuto nefunkční rodinu. Kéž Bůh nadpřirozeně obnoví poničené vztahy, aby mezi jednotlivými příslušníky zavládla láska a jednota. Modlete se, aby si odpovědní představitelé státních institucí uvědomovali, jak jsou zákony proti rouhání nejrůznějšími způsoby zneužívány a aby přijali potřebné kroky k jejich zrušení. Vyprošujte Anwarovi milost v komplikované rodinné situaci. Modlete se za nadcházející soudní slyšení i za všechny účastníky, aby v jejich srdcích jednal Duch svatý.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.