Aktuálně

 

28. 06. 2020

Čína: Manželka uvězněného sborového staršího prosí o modlitby

 

 
Čchin Te-fu s manželkou a dvěma dětmi (fotografie: Facebook / Pray for Early Rain Covenant Church)

(ChinaAid, Church in Chains)

 

V prosinci 2018 se členové společenství Early Rain Covenant Church (‚Časný déšť‘) stali terčem série razií, při kterých bylo více než 100 křesťanů zadrženo.

 

Od té doby byli všichni propuštěni na svobodu – s výjimkou pastora Wanga I, který si odpykává devítiletý trest, a také sborového staršího Čchina Te-fu, který byl za „nelegální podnikání“ odsouzen ke čtyřem letům odnětí svobody.

 

Čchinova manželka, Siao Chung-liou, nedávno napsala dopis, ve kterém prosí křesťany po celém světě, aby na její rodinu pamatovali v modlitbách. Níže uvádíme jeho překlad.

 

Drazí bratři a sestry,

 

jmenuji se Siao Chung-liou a jsem manželkou Čhina Te-fu. Prosím vás o přímluvné modlitby za mou rodinu i za mě osobně.

 

Te-fu strávil ve vězení již více než šest měsíců. Ze začátku mi několikrát telefonoval. Přestože byly naše hovory krátké, pokaždé jen dvě nebo tři minuty, dokud jsem mohla slyšet jeho hlas, věděla jsem, že je v bezpečí a naživu.

 

Nemohla jsem se s ním vidět osobně, ale věděla jsem, že prostě někde je, že je živý a že ho Bůh na tom místě vidí. Od konce března mi však už nezavolal. Již více než 70 dní nejsme v kontaktu a mám strach.

 

Rozum mě přesvědčuje, že je stále naživu a Bůh je s ním. Nicméně když ho neslyším, připadám si, jako by na mě útočil nepřítel. Tolik mě to bolí, každý den trpím.

 

Normálně by se můj muž staral o společenství, před každým shromážděním i po něm by měl práci, a já bych si každý večer přála, aby se vrátil o něco dřív. Nyní mi toto pomyšlení působí bolest. Každý den toužím po jednom tříminutovém telefonátu, ale i tato naděje se zjevně stala příliš smělým přáním.

 

Drahý Bože, prosím, ať tě mohu následovat. Ať se mohu dotknout cípu tvého roucha, neboť nejsem o nic lepší než žena, která dvanáct let trpěla krvácením.

 

Znám své slabosti a tak prosím své bratry a sestry o modlitby, za mě a Čchina Te-fu.

 

Laskavý Bože, daruj nám své milosrdenství. Jsme pokořeni a ubiti a již to nedokážeme snášet.

 

Čchinova žena

 

Podle Boba Fu, zakladatele organizace ChinaAid, je čínská církev v současné době vystavena nejintenzivnějšímu pronásledování od dob kulturní revoluce za vlády předsedy Maa. Greg Musselman nedávno hovořil s Bobem Fu o příčinách nárůstu tohoto pronásledování. Celý rozhovor (v angličtině) naleznete na stránkách kanadského Hlasu mučedníků.

 

Kéž se Bůh dotýká našich srdcí při čtení srdceryvných prosbeb Siao Chung-liou, abychom v modlitbě pozvedli svůj hlas společně s jejím. Vyprošujte Boží přítomnost mnohým čínským křesťanům uvězněným pro víru i jejich blízkým, kteří je tolik postrádají a obávají se o jejich bezpečí. Modlete se, aby také Čchin zakoušel Boží ochranu a dozorci mu brzy povolili znovu kontaktovat utrápené příbuzné. Pamatujte na miliony křesťanů po celé Číně, kteří žijí v neustálé nejistotě a nebezpečí kvůli opatřením prosazovaným režimem pod vedením prezidenta Si.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.