Aktuálně

 

02. 07. 2020

Súdán: Útoky na křesťany v reakci na výzvy imámů v místních mešitách

 

 
Chartúm, Súdán (ilustrační fotografie: Wikipedie / Ec09495 [cc])

(Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News)

 

V Chartúmu bylo napadeno několik křesťanů původem z Jižního Súdánu, poté co místní imámové své následovníky vyzvali, aby „muslimskou čtvrť“ zbavili křesťanů.

 

K výzvám došlo při večerních modlitbách 6. června a krátce poté následovalo několik útoků sroceného davu. Jeden z incidentů se odehrál druhý den na tržišti, kde byla skupina křesťanů napadena obušky a střelnými zbraněmi. Několik lidí utrpělo vážná zranění; jedním z nich byl i osmnáctiletý Ariere Sathor. Kromě toho útočníci vypálili šestnáct provizorních plastových přístřešků, ve kterých uprchlíci z Jižního Súdánu bydleli.

 

Podle jednoho místního zdroje bylo křesťanům vyhrožováno již dlouhou dobu. Muslimové se však odhodlali k útoku až poté, co imámové prohlásili, že lidé praktikující křesťanství jsou bezvěrci a kriminálníci, kteří navíc vyrábějí alkohol.

 

20. června došlo k dalšímu útoku v Omdurmánu, druhém nejlidnatějším súdánském městě ležícím na západním břehu Nilu, naproti Chartúmu. Při tomto incidentu byl ubodán křesťan Mariel Bang, otec čtyř dětí, a několik dalších křesťanů bylo zraněno. Podle dostupných zpráv mladíci při útoku vykřikovali „Alláhu Akbar“.

 

Další informace o problémech, kterým jsou súdánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách všechny, kdo byli při útocích zraněni. Proste, aby je Bůh uzdravil, na těle i na duchu. Modlete se také za Marielovy příbuzné, kteří truchlí nad náhlou ztrátou. Kéž se jich Bůh zastane a naplní veškeré jejich duchovní i praktické potřeby „podle svého bohatství v slávě“ (Filipským 4,19). Vyprošujte zaopatření a ochranu také uprchlíkům z Jižního Súdánu. Modlete se, aby každá rodina nalezla bezpečné místo, které bude moci nazývat svým domovem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.