Aktuálně

 

09. 07. 2020

Turecko: Další zahraniční křesťanští pracovníci vyhoštěni ze země

 

 
Joy Subaşıgüllerová s rodinou (fotografie: Facebook / Joy Subaşıgüllerová)

(Christian Post, International Christian Concern, Christian Solidarity Worldwide)

 

V loňském roce muselo Turecko nedobrovolně opustit nejméně 35 zahraničních křesťanských pracovníků – buď jim bylo zneplatněno povolení k pobytu, nebo byla zamítnuta žádost o jeho obnovení. Letos jsme zaregistrovali šestnáct podobných případů, zatím posledními jsou Joy Subaşıgüllerová a pastor Zach Balon, oba ze Spojených států.

 

5. června obdržela Joy oznámení o ukončení platnosti povolení k pobytu, přestože v Turecku žije již téměř deset let a je provdána za tureckého pastora jménem Lütfü, se kterým má tři malé děti (všechny jsou tureckými občany). Odvolali se, ale podobná odvolání jsou zpravidla zamítána.

 

Zach Balon slouží jako pastor společenství New Hope Church (Nová naděje) v Istanbulu. 24. června měl s rodinou odletět na výlet do zahraničí, ale dozvěděl se, že pokud odletí, již se nebude moci do Turecka vrátit. A tak neprodleně let zrušil a proti rozhodnutí se odvolal.

 

V těchto a mnoha dalších případech jsou křesťané přinuceni k opuštění země přesto, že mají v pořádku veškeré dokumenty a víza. Důvodem je dlouhodobě probíhající kampaň namířená proti křesťanství a snahy režimu posílit podporu prezidenta Erdogana mezi příslušníky konzervativních muslimských kruhů.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Turecku, včetně starších zpráv, naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Modlete se za kladný výsledek všech odvolacích řízení, v rámci kterých křesťané žádají o povolení zůstat v zemi. Kéž turecké orgány poleví v kampani vedené proti zahraničním křesťanským pracovníkům. Modlete se, aby Bůh i nadále žehnal všem současným i budoucím aktivitám církve po celém Turecku, aby ještě mnoho jmen mohlo být zapsáno do Beránkovy „Knihy života“ (Zjevení 13,8; 20,15).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.