Aktuálně

 

09. 07. 2020

Turecko: Další zahraniční křesťanští pracovníci vyhoštěni ze země

 

 
Joy Subaşıgüllerová s rodinou (fotografie: Facebook / Joy Subaşıgüllerová)

(Christian Post, International Christian Concern, Christian Solidarity Worldwide)

 

V loňském roce muselo Turecko nedobrovolně opustit nejméně 35 zahraničních křesťanských pracovníků – buď jim bylo zneplatněno povolení k pobytu, nebo byla zamítnuta žádost o jeho obnovení. Letos jsme zaregistrovali šestnáct podobných případů, zatím posledními jsou Joy Subaşıgüllerová a pastor Zach Balon, oba ze Spojených států.

 

5. června obdržela Joy oznámení o ukončení platnosti povolení k pobytu, přestože v Turecku žije již téměř deset let a je provdána za tureckého pastora jménem Lütfü, se kterým má tři malé děti (všechny jsou tureckými občany). Odvolali se, ale podobná odvolání jsou zpravidla zamítána.

 

Zach Balon slouží jako pastor společenství New Hope Church (Nová naděje) v Istanbulu. 24. června měl s rodinou odletět na výlet do zahraničí, ale dozvěděl se, že pokud odletí, již se nebude moci do Turecka vrátit. A tak neprodleně let zrušil a proti rozhodnutí se odvolal.

 

V těchto a mnoha dalších případech jsou křesťané přinuceni k opuštění země přesto, že mají v pořádku veškeré dokumenty a víza. Důvodem je dlouhodobě probíhající kampaň namířená proti křesťanství a snahy režimu posílit podporu prezidenta Erdogana mezi příslušníky konzervativních muslimských kruhů.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Turecku, včetně starších zpráv, naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Modlete se za kladný výsledek všech odvolacích řízení, v rámci kterých křesťané žádají o povolení zůstat v zemi. Kéž turecké orgány poleví v kampani vedené proti zahraničním křesťanským pracovníkům. Modlete se, aby Bůh i nadále žehnal všem současným i budoucím aktivitám církve po celém Turecku, aby ještě mnoho jmen mohlo být zapsáno do Beránkovy „Knihy života“ (Zjevení 13,8; 20,15).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.