Aktuálně

 

10. 07. 2020

Írán: Při koordinovaných raziích bylo zadrženo dvanáct křesťanů

 

 
Teherán, Írán (fotografie: Pixabay / haidar-alkhayat)

(Article 18, Middle East Concern, Iran Human Rights Monitor)

 

Příslušníci tajných služeb ve dnech 30. června a 1. července podnikli několik razií, při kterých zadrželi nejméně dvanáct křesťanů. Kromě toho si od několika desítek lidí vyžádali kontaktní informace, aby je mohli později předvolat k výslechu.

 

K první razii došlo v soukromém domě v Teheránu, kde bylo tou dobou shromážděných přibližně 30 křesťanů. Zatímco policisté natáčeli průběh akce na video, chovali se slušně. Poté však oddělili muže od žen, vypnuli kamery a začali křesťanům nevybíravým způsobem vyhrožovat. Měli s sebou zatykač na šest osob. Některé z nich identifikovali, a tak jim nasadili pouta, zavázali jim oči a odvedli je pryč.

 

Všechny zadržené následně odvezli domů (do Teheránu a Karadže) a při domovních prohlídkách se snažili nalézt Bible nebo jinou křesťanskou literaturu. Tři lidé ze seznamu v zatykači se shromáždění neúčastnili a tak byli zatčeni později doma. Ještě toho večera bylo třem konvertitům z Malajeru nařízeno, aby se následující den hlásili v kanceláři Revolučních gard. To však ani nestihli udělat, protože byli hned druhý den ráno zatčeni.

 

Všichni tři byli posléze propuštěni na kauci. Osudy zbývajících devíti nejsou známy, nicméně nejméně dva z nich se podle poslední zprávy snažili sehnat peníze na kauci. Má se za to, že razie pomáhal zorganizovat informátor, který se mezi křesťany vetřel a získal si jejich důvěru.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Pamatujte na tyto nedávno zadržené křesťany, stejně jako na všechny ostatní, kdo byli vyslýcháni kvůli praktikování křesťanství. Pozvedejte na modlitbách také jejich znepokojené příbuzné a členy společenství. Pokračujte v modlitbách i za mnohé další, kteří jsou v Íránu uvězněni pro svou víru v Ježíše Krista. Proste, aby je Bůh občerstvoval, zachovával, potěšoval a povzbuzoval, zatímco mu důvěřují, že zjedná spravedlnost a zajistí jejich vysvobození. Kromě toho se přimlouvejte také za člověka, který se infiltroval do církve se špatnými úmysly. Modlete se, aby si Bůh použil poselství z Božího Slova, které mohl během bohoslužeb slyšet a dovedl jej k upřímnému pokání, aby i on mohl přijmout spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.