Aktuálně

 

11. 07. 2020

Indie: Křesťan zavražděn pro svou víru

 

 
Kande Mudu (fotografie: Christian Solidarity Worldwide)

(Christian Solidarity Worldwide, International Christian Concern, Church in Chains, Morning Star News)

 

Sedmadvacetiletý Kande Mudu, známý také jako Philip, uvěřil v Krista před čtyřmi lety. Z celé osady Bari v Džárkhandu byla jeho rodina jediná, která se obrátila ke křesťanství. Od té doby společně čelili protivenství a výhrůžkám ze strany ostatních vesničanů.

 

V roce 2018 napadli jejich rodinný dům a při útoku hromadně znásilnili Kandeovu tchyni. Pět ze šesti útočníků bylo usvědčeno, ale šestý zůstal na svobodě a neustále vyhrožoval, že se Kandemu něco stane, pokud se své víry nevzdá.

 

7. června se na zápraží objevila skupina mužů a dožadovali se, aby Kande vyšel ven. Křesťan tušil, co se může stát, a tak zapřísahal svou ženu Bindu, aby se nikdy nevzdala víry v Ježíše. Bindu s dětmi utekla a snažila nalézt pomoc u sousedů, ale nikdo je nechtěl přijmout. Nakonec nalezla útočiště u jednoho křesťana, několik kilometrů od domova.

 

Kandeho našel později toho večera mladší bratr. Zohavené mrtvé tělo ležící u cesty téměř nepoznal. Následující den bylo z vraždy obviněno osm mužů.

 

Na pohřbu přišel za Bindu její otec a snažil se ji přesvědčit, aby se křesťanství zřekla, pokud chce zůstat naživu. Kromě vraždy manžela jí připomněl i znásilnění její matky. Bindu mu však odpověděla: „Budu pro Ježíše žít a také pro něj zemřu, ale nikdy se nevrátím zpátky.“

 

Více informací o potížích, se kterými se křesťané v Indii potýkají, naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte Bindu a její rodinu ve svých modlitbách, zatímco prožívají toto tragické období. Modlete se, aby je Bůh ochraňoval, utěšoval, vedl, zaopatřoval a naplňoval pokojem. Modlete se také za všechny, kdo jsou odpovědní za smrt jejich milovaného, aby byli přivedeni k odpovědnosti. Kéž je věrné svědectví Kandeho a Bindu navzdory tragédii světlem všem obyvatelům jejich vesnice, aby mnozí spatřili pravdu evangelia a byli zachráněni pro věčnost skrze Ježíše Krista (Jan 14,6).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.