Aktuálně

 

17. 07. 2020

Čína: Odstranění stovek křížů

 

 
Policisté se chystají na odstranění křížů z budov. (Fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid, Bitter Winter, Christian Post)

 

7. července v časných ranních hodinách dorazila k budovám křesťanských společenství Ao-ti a Jin-čchang ve městě Wen-čou více než stovka příslušníků bezpečnostních složek. Společně s nimi přijely stavební jeřáby a následovalo odstranění křížů ze střech. Policisté také rozlomili dveřní zámky a pronikli dovnitř, kde způsobili škody na majetku. Když se jim členové společenství pokusili bránit, policisté je fyzicky napadli. Neušetřili ani přítomné seniory, jednoho muže po osmdesátce necitlivě strhli na zem.

 

Demolice byly příkladem mnoha podobných aktivit, které místní orgány podnikají. V provincii An-chuej byly jen za první čtyři měsíce letošního roku odstraněny kříže z nejméně 250 budov patřících oficiálně schváleným kongregacím. „Byl vydán příkaz, aby byly všechny křesťanské symboly odstraněny,“ poznamenal jeden státní zaměstnanec. (Podobně je zacházeno i se symboly jiných náboženství.)

 

Současná kampaň proti křesťanům je považována za vůbec nejrozsáhlejší za poslední desetiletí. Pokud jste dosud neviděli rozhovor s Bobem Fu z organizace ChinaAid, můžete se na něj podívat na stránkách kanadského Hlasu mučedníků.

 

Pozvedejte čínské křesťany i nadále ve svých modlitbách. Vyprošujte jim Boží milost, uzdravení, duchovní povzbuzení a obnovenou naději, navzdory všem zaváděným omezením a škodám, které již v jejich důsledku mnozí utrpěli. Kéž Bůh jedná také v životech vedoucích představitelů země a příslušníků bezpečnostních složek, aby i oni zřetelně zakusili Boží přítomnost a uvědomili si jeho svrchovanost. Modlete se rovněž za pokračující službu křesťanských společenství po celé zemi. Proste, aby si ji Bůh mocně používal a ještě mnoho lidí přivedl k zachraňující víře v Krista – ať již kráčejí po jakýchkoli životních cestách.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.