Aktuálně

 

23. 07. 2020

Jižní Korea: Obviněni kvůli distribuci Biblí

 

 
Rev. Dr. Eric Foley s manželkou, Dr. Foleyovou

(Hlas mučedníků Jižní Korea)

 

První misionáři dorazili do Koreje koncem 19. století – a zjistili, že je evangelium předešlo. Do země jej přinesli Korejci, poté co uvěřili v Krista v Číně, kde pracovali na překladu Bible. Když později pašovali části Nového zákona do své rodné vlasti, přivedli ke Kristu další. Lidé, kteří uvěřili v té době, začali být označováni jako „křesťané Bible“.

 

Bible má pro severokorejskou církev zcela zásadní význam dodnes, a pracovníci korejského Hlas mučedníků (VOMK) jsou odhodláni v doručování Božího slova do této uzavřené země pokračovat, často velmi inovativními způsoby. Nicméně jejich snahy se nedávno staly zdrojem konfliktu se zástupci země, kteří se snaží vyhovět požadavkům severokorejského režimu vedeného diktátorem Kim Čong-unem.

 

Spoluzakladatelům VOMK v současné době hrozí obvinění z trestné činnosti, a také přehodnocení statusu organizace jako registrované nevládní organizace. V e-mailu z nedávné doby Rev. Dr. Eric Foley s manželkou uvádějí: „Jsme obviněni v naší vlastní zemi, která nás považuje za kriminálníky, a tak kráčíme bok po boku s našimi severokorejskými křesťanskými bratry a sestrami.“ Manželé Foleyovi sepsali úžasný příběh o „křesťanech Bible“ z raných dob křesťanství v Koreji, který vám může pomoci lépe porozumět současné situaci v obou částech poloostrova (viz VOMCanada.com/bible-christians).

 

Pamatujte na manžele Foleyovy ve svých modlitbách, stejně jako na ostatní pracovníky korejského Hlasu mučedníků, zatímco zvažují, jak se moudře postavit k aktuálním problémům, a současně i nadále oslavovat Boha skrze šíření jeho Slova a poskytování humanitární pomoci. Modlete se za Severokorejce, kteří již Bible obdrželi, aby se jich Bůh při čtení dotkl a mohli být zachráněni pro věčnost. Přimlouvejte se také za vedoucí představitele Severní i Jižní Koreje – nejen aby přestali bránit šíření evangelia, ale také aby ochotně přijali ‚milostný dopis celému lidstvu‘ od našeho nebeského Otce a poznali, že sami potřebují přijmout jeho Syna jako svého osobního Spasitele.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.