Aktuálně

 

23. 07. 2020

Jižní Korea: Obviněni kvůli distribuci Biblí

 

 
Rev. Dr. Eric Foley s manželkou, Dr. Foleyovou

(Hlas mučedníků Jižní Korea)

 

První misionáři dorazili do Koreje koncem 19. století – a zjistili, že je evangelium předešlo. Do země jej přinesli Korejci, poté co uvěřili v Krista v Číně, kde pracovali na překladu Bible. Když později pašovali části Nového zákona do své rodné vlasti, přivedli ke Kristu další. Lidé, kteří uvěřili v té době, začali být označováni jako „křesťané Bible“.

 

Bible má pro severokorejskou církev zcela zásadní význam dodnes, a pracovníci korejského Hlas mučedníků (VOMK) jsou odhodláni v doručování Božího slova do této uzavřené země pokračovat, často velmi inovativními způsoby. Nicméně jejich snahy se nedávno staly zdrojem konfliktu se zástupci země, kteří se snaží vyhovět požadavkům severokorejského režimu vedeného diktátorem Kim Čong-unem.

 

Spoluzakladatelům VOMK v současné době hrozí obvinění z trestné činnosti, a také přehodnocení statusu organizace jako registrované nevládní organizace. V e-mailu z nedávné doby Rev. Dr. Eric Foley s manželkou uvádějí: „Jsme obviněni v naší vlastní zemi, která nás považuje za kriminálníky, a tak kráčíme bok po boku s našimi severokorejskými křesťanskými bratry a sestrami.“ Manželé Foleyovi sepsali úžasný příběh o „křesťanech Bible“ z raných dob křesťanství v Koreji, který vám může pomoci lépe porozumět současné situaci v obou částech poloostrova (viz VOMCanada.com/bible-christians).

 

Pamatujte na manžele Foleyovy ve svých modlitbách, stejně jako na ostatní pracovníky korejského Hlasu mučedníků, zatímco zvažují, jak se moudře postavit k aktuálním problémům, a současně i nadále oslavovat Boha skrze šíření jeho Slova a poskytování humanitární pomoci. Modlete se za Severokorejce, kteří již Bible obdrželi, aby se jich Bůh při čtení dotkl a mohli být zachráněni pro věčnost. Přimlouvejte se také za vedoucí představitele Severní i Jižní Koreje – nejen aby přestali bránit šíření evangelia, ale také aby ochotně přijali ‚milostný dopis celému lidstvu‘ od našeho nebeského Otce a poznali, že sami potřebují přijmout jeho Syna jako svého osobního Spasitele.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.