Aktuálně

 

24. 07. 2020

Indie: Vzbouřenci zavraždili pastora

 

 
Pastor Munshi s manželkou a synem (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

10. července pastor Munshi Dévu Tado vedl shromáždění nepočetné skupinky křesťanů ve svém domě, když na místo dorazili maoističtí povstalci. Podle manželčiných informací si s pastorem nejprve potřásli rukama, ale poté mu ruce svázali za zády a odvedli ho pryč. Příbuzným řekli, že si s ním chtějí promluvit.

 

O několik minut později se ozval výstřel. Bezvládné pastorovo tělo leželo na zemi a útočníci byli pryč.

 

Pastor Munshi po sobě zanechal manželku a čtyři malé děti. Podle dostupných zpráv vesničany znepokojoval růst církve, protože se místní obyvatelé obraceli od kmenového náboženství ke křesťanství. Má se za to, že maoisty k vraždě navedli právě rozlícení vesničané, přestože pachatelé na místě zanechali lístek, na kterém křesťana označili za policejního informátora.

 

Policisté vyšetřující zločin trvají na tom, že pastor Munshi žádný informátor nebyl. Celá rodina uvěřila v Krista před sedmi lety a od té doby je vystavena neustálému pronásledování. Pastor Vachami, který byl pastorovým blízkým spolupracovníkem, pro něj nalézal jen slova chvály. „Byl to velmi skromný člověk, věrný Boží služebník.“

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Pamatujte ve svých modlitbách na pastorovu manželku Džajni a jejich malé děti, zatímco se vyrovnávají s tragickou ztrátou. Modlete se také za vesničany, kteří přišli ke Kristu díky pastorově věrné službě. Modlete se, aby je Bůh i nadále vedl na jejich cestě víry. Modlete se rovněž za ostatní místní obyvatele, kteří dosud nepřijali Krista, včetně samotných útočníků. Proste, aby je oslovilo svědectví zesnulého pastora a i díky jeho odkazu přijali do svých životů Boží milosrdenství, odpuštění a proměňující milost a aby byli zachráněni pro věčnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.