Aktuálně

 

24. 07. 2020

Indie: Vzbouřenci zavraždili pastora

 

 
Pastor Munshi s manželkou a synem (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

10. července pastor Munshi Dévu Tado vedl shromáždění nepočetné skupinky křesťanů ve svém domě, když na místo dorazili maoističtí povstalci. Podle manželčiných informací si s pastorem nejprve potřásli rukama, ale poté mu ruce svázali za zády a odvedli ho pryč. Příbuzným řekli, že si s ním chtějí promluvit.

 

O několik minut později se ozval výstřel. Bezvládné pastorovo tělo leželo na zemi a útočníci byli pryč.

 

Pastor Munshi po sobě zanechal manželku a čtyři malé děti. Podle dostupných zpráv vesničany znepokojoval růst církve, protože se místní obyvatelé obraceli od kmenového náboženství ke křesťanství. Má se za to, že maoisty k vraždě navedli právě rozlícení vesničané, přestože pachatelé na místě zanechali lístek, na kterém křesťana označili za policejního informátora.

 

Policisté vyšetřující zločin trvají na tom, že pastor Munshi žádný informátor nebyl. Celá rodina uvěřila v Krista před sedmi lety a od té doby je vystavena neustálému pronásledování. Pastor Vachami, který byl pastorovým blízkým spolupracovníkem, pro něj nalézal jen slova chvály. „Byl to velmi skromný člověk, věrný Boží služebník.“

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Pamatujte ve svých modlitbách na pastorovu manželku Džajni a jejich malé děti, zatímco se vyrovnávají s tragickou ztrátou. Modlete se také za vesničany, kteří přišli ke Kristu díky pastorově věrné službě. Modlete se, aby je Bůh i nadále vedl na jejich cestě víry. Modlete se rovněž za ostatní místní obyvatele, kteří dosud nepřijali Krista, včetně samotných útočníků. Proste, aby je oslovilo svědectví zesnulého pastora a i díky jeho odkazu přijali do svých životů Boží milosrdenství, odpuštění a proměňující milost a aby byli zachráněni pro věčnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.