Aktuálně

 

25. 07. 2020

Írán: Výsledky odvolání v procesu s Ismaeilem Magrebinedžádem

 

 
Ismaeil Magrebinedžád (Fotografie: Article 18)

(Article 18, Middle East Concern, International Christian Concern)

 

Pětašedesátiletý Ismaeil Magrebinedžád byl zadržen v lednu 2019 a od té doby čelil řadě obvinění a následně také usvědčení, proti kterým se odvolal. Původně byl usvědčen z „členství ve skupině nepřátelské k režimu“ a „urážek svaté islámské víry“. V květnu 2020 k těmto bodům přibyl další – „protistátní propaganda“.

 

5. července odvolací soud zrušil tříletý trest vyměřený za „urážky svaté islámské víry“. (Obvinění následovalo poté, co někdo na sociální síti zveřejnil vtip a Ismaeil na něj reagoval smajlíkem. Soudce rozhodl, že protože obviněný křesťan nebyl autorem vtipu, usvědčení nebylo na místě.)

 

Co se týče odvolání proti zbývajícím dvěma bodům, rozsudek byl vynesen 15. července. Soudce obě odvolání zamítl, což znamená, že si Ismaeil musí odpykat dva roky ve vězení za „členství ve skupině nepřátelské vůči režimu“. Trest za protistátní propagandu byl sice snížen, nicméně protože se jednalo o kratší ze dvou nezávislých trestů, na výslednou délku pobytu ve vězení to nemá žádný vliv.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Pozvedejte Ismaeila i nadále ve svých modlitbách, stejně jako jeho ustarané příbuzné, neboť je nyní čekají dva roky vzájemného odloučení. Kéž je Bůh zachovává, posiluje, naplňuje nadějí a pokojem – a také neustále ujišťuje, že ve zdánlivě složité situaci stále jedná a směřuje k naplnění svých vlastních plánů v životě každého z nich a také ke spáse lidí v jejich okolí. Zatímco Ismaeil čeká na Boží vysvobození, kéž jej Bůh uzdravuje – fyzicky, citově, duševně i duchovně. Kéž také využije každou každou vhodnou příležitost k vydávání svědectví ostatním vězňům i dozorcům.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.