Aktuálně

 

30. 07. 2020

Pákistán: Video vyzývá k vyhnání všech křesťanů ze země

 

 
Ilustrační fotografie: Mission Network News

(International Christian Concern, Mission Network News)

 

V Pákistánu se aktuálně šíří virální video podněcující nenávist vůči křesťanům a dožadující se jejich vyhnání ze země. Muslimský duchovní v něm označuje Ježíšovy následovníky za „nejhorší bezvěrce ve vesmíru“ a tvrdí, že „křesťané nemají právo v této islámské zemi žít“.

 

Zatímco video je nové, jeho poselství nové není. Ústava sice formálně přiznává všem občanům Pákistánu svobodu náboženského vyznání, ale státní instituce nenabízejí příslušníkům náboženských menšin prakticky žádnou pomoc. Nenávistné výzvy (podobné té, která je obsažena ve videu) podněcují nesnášenlivost, která může vést k násilí.

 

V uplynulých letech byly zákony proti rouhání často zneužívány – žalobci na jejich základě nepravdivě obviňovali křesťany z nezákonné činnosti za účelem dosažení osobního prospěchu. Nevinní věřící pak často celé roky živoří ve vězení, někteří byli dokonce kvůli podobnému nařčení zavražděni.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Pákistánu, včetně starších zpráv, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se, aby přestavitelé pákistánského režimu včetně ozbrojených složek bránili ústavní práva křesťanů a dalších příslušníků menšin. Kéž se nenávistné poselství obsažené v klerikově videu nesetká s pochopením a posluchači se nedají strhnout k činům, ke kterým podněcuje. Vyprošujte ochranu křesťanům, kteří denně čelí podobným obviněním a výhrůžkám. Vyprošujte jim Boží milost, moudrost a přízeň, aby mohli se svými sousedy vycházet a žít v pokoji.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.