Aktuálně

 

31. 07. 2020

Nigérie: Hromadná poprava jako varování určené křesťanům

 

 

(New York Times, Morning Star News, The Nigerian Voice)

 

Nigerijská teroristická skupina zveřejnila 22. července video zachycující pětici mužů přichystaných k popravě: tři humanitární pracovníky pohřešované od minulého měsíce, jednoho příslušníka ochranky a jednoho státního zaměstnance.

 

Celé video je dlouhé 35 sekund a únosci se v něm obracejí na „všechny, které bezvěrci přiměli obracet muslimy ke křesťanství“. Vyhrožují nigerijským křesťanům stejným osudem jako zajatým mužům, pokud budou pokračovat ve zvěstování evangelia. Video končí záběry, na kterých jsou nejméně čtyři muži zastřeleni; osud pátého je nejistý, dostupné zprávy si protiřečí.

 

Podle nejmenovaných svědků byli dva humanitární pracovníci a příslušník ochranky křesťané. Má se za to, že teroristé odpovědní za tento zločin patří k odnoži Boko Haram známé jako „Západoafrická provincie Islámského státu“ nebo také „chalífovi vojáci“.

 

Guvernér spolkového státu Borno, Babagana Umara Zulum, vyjádřil soustrast pozůstalým a přislíbil, že bude i nadále hledat cesty, jak násilnosti ukončit. Další informace o utrpení nigerijských křesťanů naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Pamatujte v modlitbách na rodiny a přátele lidí, kteří byli zavražděni tímto děsivým způsobem. Proste za vypátrání pachatelů a spravedlivý soud. Kéž se vedoucí představitelé Nigérie aktivně zasazují o ukončení teroristických akcí, které si již vyžádaly četné oběti na životech, zničení mnoha domů i celých vesnic, a také bolest tisíců lidí, kteří skončili zranění a bez domova.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.