Aktuálně

 

01. 08. 2020

Pákistán: Těhotná teenagerka je zadržována v jedné místnosti

 

 

(Aid to the Church in Need, Independent Catholic)

 

V říjnu 2019 byla čtrnáctiletá Huma Junús unesena z domova, nedobrovolně konvertována k islámu a nakonec provdána za svého únosce.

 

Od té doby se rodiče snaží dosáhnout anulování sňatku. (Podle pákistánských zákonů je manželství osob mladších 18 let uzavřené bez souhlasu rodičů neplatné.)

 

Jednání bylo již několikrát odročeno, naposledy 13. července, kdy byla budova soudu uzavřena v souvislosti s epidemií COVID-19. Podle informací advokáta, který rodině poskytuje právní pomoc, Huma příbuzným nedávno telefonovala a oznámila jim, že je těhotná. Na dotaz, jestli může chodit ven, Huma odpověděla, že je zadržovaná v jedné místnosti, kterou nesmí opustit.

 

Únosce dívky, Abdul Džabbár, má bratra, který je členem ozbrojených složek. Tento bratr nedávno vyhrožoval Huminým příbuzným zabitím a také prohlásil, že zabije každého, kdo se jim pokusí poskytnout pomoc. Džabbárův právník vyvíjí maximální možné úsilí, aby byla jednání neustále odkládána. Pokud nebude rozsudek vynesen do tří let a Huma mezitím dosáhne plnoletosti, celý proces bude pravděpodobně zrušen jako bezpředmětný.

 

Modlete se i nadále za Humino bezpečí – a nakonec i vysvobození. Kéž ji Bůh do té doby psychicky, fyzicky i duchovně posiluje, stejně jako její ustarané příbuzné. Modlete se rovněž za mnohá další pákistánská děvčata, která se nacházejí v podobných situacích. Proste, aby jejich životy odrážely Kristův charakter – i v této těžké době, kdy čekají na vysvobození ze zajetí. Modlete se, aby únosci pod vlivem jejich svědectví vydali své životy Bohu a chovali se tak, jak je správné v jeho očích.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.