Aktuálně

 

08. 08. 2020

Čína: Křesťanské modlitebny se mění na kulturní centra

 

 
Modlete se, aby čínští křesťané zůstávali věrní, navzdory snahám místních úřadů uzavírat modlitebny. (Ilustrační fotografie: Open Doors)

(International Christian Concern, Evangelical Focus)

 

Zatímco představitelé čínského režimu pokračují ve vedení kampaně namířené proti křesťanským společenstvím, některé skupiny věřících (spadající pod oficiální Hnutí trojí soběstačnosti) již „dobrovolně“ nechaly proměnit své modlitebny na kulturní centra.

 

V osadě Jang-caj v provincii Ťiang-su byl v roce 2019 vydán zákaz činnosti společenství „Tekoucí pramen“, jehož vedoucí byli obviněni ze „zabírání místa kulturnímu středisku“. Nedávno se z modlitebny stalo „Komunitní centrum kulturních služeb ‚Tekoucí pramen‘ v osadě Jang-caj“, v jehož prostorách jsou propagovány socialistické principy režimu vedeného prezidentem Si (v deklarované snaze šířit mezi místními obyvateli „pozitivní energii“).

 

Podobný osud potkal společenství v městečku Pej-čou-čuang. V říjnu muselo ukončit činnost kvůli problémům s registrací, načež členové „dobrovolně“ odevzdali budovu obci, a následně se z ní stalo „Kulturní středisko v osadě Pej-čou-čuang“. Členové společenství se od vydání zákazu činnosti nemohou scházet. Existují zprávy o desítkách kdysi oficiálně schválených společenství, která rovněž musela ukončit činnost.

 

Pokud jste dosud neviděli rozhovor Grega Musselmana z Bobem Fu z organizace ChinaAid (v angličtině), doporučujeme vám ho shlédnout pro lepší porozumění problémům, se kterými se čínští křesťané aktuálně potýkají.

 

Modlete se, aby Bůh umožnil křesťanům po celé Číně pořádat tolik potřebná společná setkání sloužící k vyučování a vzájemnému povzbuzování, navzdory všem represím. Kéž je obdaří nápady na nové, inovativní způsoby šíření evangelia. Přimlouvejte se za členy stále ještě fungujících společenství, kteří žijí v podobné nejistotě v podobě hrozícího potenciálního ukončení činnosti. Modlete se, aby je Bůh duchovně posiloval, naplňoval jejich srdce pokojem a nadějí a vtiskoval do nich zaslíbení obsažená v jeho neomylném Slově.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.