Aktuálně

 

08. 08. 2020

Čína: Křesťanské modlitebny se mění na kulturní centra

 

 
Modlete se, aby čínští křesťané zůstávali věrní, navzdory snahám místních úřadů uzavírat modlitebny. (Ilustrační fotografie: Open Doors)

(International Christian Concern, Evangelical Focus)

 

Zatímco představitelé čínského režimu pokračují ve vedení kampaně namířené proti křesťanským společenstvím, některé skupiny věřících (spadající pod oficiální Hnutí trojí soběstačnosti) již „dobrovolně“ nechaly proměnit své modlitebny na kulturní centra.

 

V osadě Jang-caj v provincii Ťiang-su byl v roce 2019 vydán zákaz činnosti společenství „Tekoucí pramen“, jehož vedoucí byli obviněni ze „zabírání místa kulturnímu středisku“. Nedávno se z modlitebny stalo „Komunitní centrum kulturních služeb ‚Tekoucí pramen‘ v osadě Jang-caj“, v jehož prostorách jsou propagovány socialistické principy režimu vedeného prezidentem Si (v deklarované snaze šířit mezi místními obyvateli „pozitivní energii“).

 

Podobný osud potkal společenství v městečku Pej-čou-čuang. V říjnu muselo ukončit činnost kvůli problémům s registrací, načež členové „dobrovolně“ odevzdali budovu obci, a následně se z ní stalo „Kulturní středisko v osadě Pej-čou-čuang“. Členové společenství se od vydání zákazu činnosti nemohou scházet. Existují zprávy o desítkách kdysi oficiálně schválených společenství, která rovněž musela ukončit činnost.

 

Pokud jste dosud neviděli rozhovor Grega Musselmana z Bobem Fu z organizace ChinaAid (v angličtině), doporučujeme vám ho shlédnout pro lepší porozumění problémům, se kterými se čínští křesťané aktuálně potýkají.

 

Modlete se, aby Bůh umožnil křesťanům po celé Číně pořádat tolik potřebná společná setkání sloužící k vyučování a vzájemnému povzbuzování, navzdory všem represím. Kéž je obdaří nápady na nové, inovativní způsoby šíření evangelia. Přimlouvejte se za členy stále ještě fungujících společenství, kteří žijí v podobné nejistotě v podobě hrozícího potenciálního ukončení činnosti. Modlete se, aby je Bůh duchovně posiloval, naplňoval jejich srdce pokojem a nadějí a vtiskoval do nich zaslíbení obsažená v jeho neomylném Slově.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.