Aktuálně

 

13. 08. 2020

Jižní Súdán: Při útoku na kostel přišlo o život více než dvacet lidí

 

 
Modlete se, aby Súdánci ze všech věkových kategorií zakusili radost ze svobody. (Ilustrační fotografie: Kardl Grobl, Education Development Center Inc.)

(Religion Unplugged, Barnabas Fund)

 

27. července dosud neznámí útočníci vtrhli do anglikánského kostela v osadě Makol Cheui, zastřelili nejméně 23 přítomných křesťanů a dalším dvaceti způsobili zranění. (Mezi zabitými byli také diákon a několik žen a dětí, které se snažily v kostele nalézt útočiště.) Vetřelci nakonec svatostánek vyplenili; kromě jiného zničili hudební nástroje používané při chvalách.

 

Po masakru v kostele se útočníci vypravili do vesnice. Když skončili se zabíjením, osadu vypálili. Podle prvních zpráv unesli šest dětí a dalších šest osob bylo pohřešováno. Jejich těla však byla později nalezena v buši.

 

Aktivity přívrženců znesvářených frakcí operujících v Jižním Súdánu přispívají k velice nestabilní situaci. Zatímco se přibližně 90 procent obyvatel státu Jonglei označuje za křesťany, místní populaci tvoří pestrá směsice etnických skupin, včetně některých, které se vůči křesťanství vymezují. Při násilných střetech mezi jednotlivými skupinami již přišly o život stovky lidí. Podobné útoky ohrožují mírové rozhovory, které v zemi stále probíhají ve snaze ukončit občanskou válku.

 

Ve vyjádření k tomuto incidentu a také k dalšímu útoku v osadě Jalle, při kterém přišli o život tři pastoři a místní arcijáhen, biskup Moses Anur Ayom uvedl: „Zabíjení a ničení kostelů mě skutečně trápí. Chtěl bych požádat mezinárodní společenství o intervenci. Jako církevní vedoucí však útočníkům odpouštím. Bible nám říká, že máme odpouštět lidem, kteří se na nás dopouštějí bezpráví.“

 

Modlete se, aby se v této zemi zmítané nepokoji rozhojnila Boží láska a pokoj. POzvedejte na modlitbách také církevní vedoucí, kteří se snaží členům svých společenství poskytovat pomoc. Kéž si pachatelé útoků uvědomí závažnost svého hříchu a přijdou ke Kristu v upřímném pokání s touhou po odpuštění, které jim může poskytnout jedině on – a kéž mu nakonec odevzdají své životy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.