Aktuálně

 

14. 08. 2020

Pákistán: Křesťan obviněn z rouhání

 

 
Fotografie: Facebook / Sohail Masih

(CLAAS, Pakistan Christian Post, UCA News)

 

Pákistánský křesťan byl 5. srpna zbit a obviněn z rouhání, poté co se na jeho facebookovém profilu objevil komentář k islámskému svátku Lajlat al-Mi’rádž, při kterém muslimové pojídají maso rituálně obětovaných zvířat. Sohail Masih měl údajně svátek komentovat slovy: „Není možné, aby krev kozlů a býků očistila hříchy. Celý příběh o [Mohamedově cestě] Mi’rádž je založen na lži.“ O komentáři se dozvěděl vedoucí modliteb z místní mešity, který konstatoval, že se „muslimů hluboce dotkl“.

 

Zprávy o zveřejněném příspěvku se rozšířily a krátce nato Sohaila napadla a zbila skupina muslimů. Do potyčky naštěstí zasáhli policisté a odvezli ho na stanici. Když se však srocení muslimové dozvěděli, že proti křesťanovi nebylo vzneseno žádné obvinění, začali na budovu útočit, dokud křesťan nebyl obviněn z rouhání.

 

S pomocí policie se Sohailově manželce Shunile se dvěma dcerkami podařilo uprchnout do jiného města, kde žijí pod ochranou – muslimští demonstranti vyhrožovali, že jejich dům vypálí.

 

Při vyšetřování incidentu vyplynuly na povrch znepokojivé skutečnosti. Lidé, kteří Sohaila osobně znají (pracuje jako prodavač v malém obchůdku) tvrdí, že neumí psát a podobný příspěvek by z telefonu nedokázal poslat. Má se za to, že někdo se zlým úmyslem nasdílel fotografii s dopsaným komentářem na jeho účtu, zatímco se křesťan věnoval zákazníkovi. Sohailova žena potvrdila, že manžel příspěvek viděl, ale není jeho autorem, ani by takovou věc neudělal.

 

Pákistánské nechvalně proslulé zákony o rouhání jsou často zneužívány proti křesťanům, někdy dokonce s cílem získání osobního prospěchu v majetkových a obchodních sporech. Více informací o pronásledování křesťanů v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Pamatujte na Sohaila ve svých modlitbách, stejně jako na jeho manželku, obě malé dcery, rodiče i všechny ostatní, kdo se stali kvůli tomuto incidentu terčem hněvu muslimské komunity. Přimlouvejte se také za představitele pákistánské výkonné i soudní moci, aby si uvědomili, kolika nejrůznějšími způsoby jsou příslušné zákony zneužívány a o jak závažná zneužití se jedná. Kéž jsou ochotni prosazovat potřebné změny, navzdory opozici islámských vůdců a názorům většinové společnosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.