Aktuálně

 

15. 08. 2020

Nepál: Pastor byl definitivně propuštěn na kauci

 

 
Pastor Kéšab s manželkou Džunu po svém propuštění. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, Christian Solidarity Worldwide, The Himalayan Times)

 

Pastor Kešab Radž Ačarja byl po třech měsících strávených ve vězení koncem června definitivně propuštěn na kauci. Její výše však byla v kontextu obvinění zcela nepřiměřená, uvádějí místní zdroje.

 

Pastor Kešab byl poprvé zatčen 23. března – krátce poté, co se na YouTube objevilo video, ve kterém údajně tvrdil, že Bůh může člověka vyléčit z COVID-19 skrze modlitbu. Přestože pastor Kešab popřel, že by video na internet nahrál, zatčení se nevyhnul. Krátce předtím ho požádala o modlitby jistá žena, která se virem nakazila. Následně byl pastor obviněn z šíření nepravdivých informací a svádění následovníků na zcestí.

 

8. dubna byl pastor propuštěn na kauci, ještě ten den však byl zadržen znovu a obviněn z „urážení náboženského cítění“ a „pokusů o konverzi“. Výše kauce byla stanovena v přepočtu přibližně na 90 tisíc korun. Částka přesahovala finanční možnosti jeho rodiny, a tak se pastor vrátil do vězení. Když se 13. května konečně podařilo požadované peníze sehnat a kauci složit, policisté křesťana zatkli potřetí, ještě v soudní síni. Tentokrát byl obviněn z tisku a distribuce letáků obsahujících evangelium.

 

Možnost propuštění na kauci mu byla odepřena a následoval převoz do odlehlé věznice nechvalně proslulé krutými podmínkami. Koncem června soudce případ přezkoumal a stanovil výši kauce na 55 tisíc korun. O pět dní později byl pastor definitivně propuštěn na svobodu. Manželka Džunu jménem celé rodiny (pastora, sebe a dvou malých dětí) vyjádřila svou vděčnost za modlitby a podporu ostatních křesťanů. Členové společenství však po dobu pastorova zadržování nemohli platit nájem za budovu, ve které se scházeli, a tak se nakonec museli vystěhovat.

 

Vzdejte Bohu chválu za to, že zajistil propuštění pastora Kešaba! Modlete se za zrušení veškerých obvinění, aby pastor mohl učit své děti kráčet po Božích cestách a pokračovat ve službě místním věřícím, navzdory veškerému protivenství. Kéž Bůh poskytne těmto věřícím vhodnou budovu k pořádání bohoslužeb v duchu naplnění biblického zaslíbení, že zbuduje svou církev a brány pekel ji nepřemohou (Matouš 6,18). Kéž také obdaří pastora a jeho ženu moudrostí a zprostředkuje jim příležitosti k aktivní účasti na naplňování svých plánů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.