Aktuálně

 

21. 08. 2020

Írán: Manželé v reakci na zamítnutí odvolání uprchli ze země

 

 
Pastor Viktor bet-Tamraz s manželkou Šamiram Isavi Chabízeh (fotografie: Farsi Christian News Network)

(International Christian Concern, Article18)

 

V červenci 2017 byl pastor Viktor bet-Tamraz odsouzen k deseti letům odnětí svobody.

 

Po pastorově zadržení během oslavy Vánoc v roce 2014 následovalo usvědčení ze zvěstování evangelia, nelegálních aktivit domácího společenství a jednání ohrožujícího státní bezpečnost. V červnu 2017 byla zatčena také jeho manželka Šamiram a odsouzena k pěti letům.

 

Od té doby byl již několikrát stanoven termín odvolacího řízení, soud byl však pokaždé odročen, z nejrůznějších důvodů – naposledy letos 1. července.

 

19. července informoval pastora právní zástupce, že poslední odvolání bylo zamítnuto. 11. srpna byli Viktor i Šamiram vyzváni, aby nejpozději do pěti dnů nastoupili k výkonu trestu do nechvalně proslulé věznice Evin v Teheránu.

 

Záhy se rozšířily zprávy o tom, že manželé 15. srpna uprchli ze země – den před stanoveným termínem zahájení výkonu trestu. Dcera Dabrina, která žije ve Švýcarsku, aktuální místo pobytu rodičů z bezpečnostních důvodů neuvedla. Příznivce nicméně ujistila, že jsou „v bezpečí a daří se jim dobře“. Oba křesťané sice litovali, že museli opustit svou vlast, ale když zvážili nelidské podmínky, které ve věznici Evin panují, došli k závěru, že to je s přihlédnutím k jejich věku jediné možné řešení. Ve snahách o očištění svého jména chtějí pokračovat ze zahraničí a pokud budou obvinění zrušena, mají v plánu se vrátit.

 

„Pokračujeme v modlitbách a doufáme, že vyměřené tresty budou zrušeny,“ uvedla Dabrina. „Modlíme se za spravedlnost – pro moje rodiče i pro všechny křesťany, kteří trpí v íránských věznicích.“ Více informací o pronásledování křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za pastora Viktora a jeho ženu Šamiram. Modlete se, aby nalezli bezpečné útočiště, než bude jejich případ spravedlivě vyřešen. Modlete se, aby byli zproštěni viny. Pozvedejte na modlitbách mnohé křesťany, kteří v současné době trpí v íránských věznicích, i za mnohé další, kteří jsou v této zemi nejrůznějšími způsoby utiskováni a kvůli své víře v Krista čelí nejisté budoucnosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.