Aktuálně

 

22. 08. 2020

Alžírsko: Soud potvrdil rozhodnutí o nařízeném uzavření modlitebny

 

 
Členové společenství s transparenty protestující proti nezákonnému uzavření sborové budovy.

(Middle East Concern)

 

Sbor ‚Pramen života‘ ve městě Makouda je druhým největším protestantským společenstvím v Alžírsku s téměř 700 členy. V říjnu 2019 bylo vydáno rozhodnutí o oficiálním uzavření a zapečetění jeho modlitebny. Stejně byla postižena ještě další dvě společenství. Rozhodnutí vycházejí z Nařízení 06-03, podle kterého je k využívání budov k nemuslimským bohoslužbám zapotřebí předchozí úřední povolení.

 

Od přijetí nařízení v roce 2006 však příslušné úřady neschválily ani jednu podanou žádost. Proto se stalo běžnou praxí, že si křesťané pronajmou budovu a dodatečně informují místní úřady, že ji využívají k bohoslužbám. Od listopadu 2017 však úřady začaly dodržování nařízení striktně vyžadovat a křesťané museli několik budov přestat používat.

 

V reakci na tyto kroky zástupci deseti společenství podali stížnost ke správnímu soudu. Konkrétně společenství ‚Pramen života‘ nedávno obdrželo rozhodnutí, ve kterém je uzavření modlitebny potvrzeno. Členové ostatních postižených společenství mají obavy, že by se mohlo jednat o precedent, podle kterého by se v budoucnu řešily podobné případy. Rovněž existují obavy, že by to mohlo guvernéry motivovat k dalším zákazům.

 

Ve stejný den, kdy byla uzavřena modlitebna společenství Pramen života, muselo přestat používat svou modlitebnu také společenství Protestantské církve plného evangelia v Tizi Ouzou (největší protestantské společenství v zemi).

 

Pamatujte na modlitbách na alžírské církevní vedoucí různých konfesí, zatímco se snaží hledat moudré řešení těchto problémů a rozhodnout, jak dále konat dílo evangelia. Kéž vedoucí představitelé země (výkonných, legislativních i soudních orgánů) pochopí důležitost náboženské svobody a zavedou zákony, které ji budou podporovat.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.