Aktuálně

 

29. 08. 2020

Nigérie: Pokračující zvěrstva ve státě Kaduna

 

 
Godwin Jonathan Bakoshi (fotografie: Morning Star News)

(AllAfrica, Morning Star News)

 

Křesťané v nigerijském spolkovém státě Kaduna čelili v posledních týdnech sérii útoků ozbrojených radikálů, které si vyžádaly mnoho obětí na životech; došlo také k únosům. Mezi obětmi se nacházely děti, teenageři i dospělí lidé, údaje o jejich celkovém počtu se různí.

 

5. srpna ozbrojení fulští radikálové napadli čtyři vesnice v oblasti Zangon Kataf. Následovalo nekontrolované běsnění, při kterém přišlo o život nejméně 22 lidí a bylo vypáleno mnoho domů. Podle očitých svědků radikálové vybavení střelnými zbraněmi pronikli do vesnic v noci a začali chaoticky střílet kolem sebe. (K podobným útokům došlo ve stejné oblasti již v červenci, tehdy přišlo o život více než 20 lidí a několik dalších bylo zraněno.)

 

16. srpna čtyři křesťané projížděli okresem Kajuru, když je zastavili islámští radikálové. Řidiče zajali, ale všechny křesťanské pasažéry na místě zabili – tři muže a jednu starší ženu. Jeden ze zavražděných, Rev. Adalchi Usman, sloužil jako pastor v osadě Unguwan Madaki.

 

17. srpna bylo nalezeno tělo Godwina Jonathana Bakoshi, mladíka pohřešovaného od 29. července.

 

18. srpna fulští pastevci napadli vesnici Unguwan Gankon, ve které zavraždili šestnáctiletého studenta Takama Paula a také Kegase Malachy, otce tří dětí. Útočníci uprchli, jakmile napadeným přispěchali na pomoc sousedé.

 

Tyto zprávy jsou jen několika příklady znepokojivých ukrutností, kterých se v posledních týdnech fulští radikálové dopouštějí. Více informací o pokračujících násilnostech páchaných na místních křesťanech naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Pokračujte v modlitbách za trpící bratry a sestry v Nigérii, kterým neustále hrozí podobné násilnosti. Modlete se, aby Bůh pomáhal zejména těm, kteří tragickým způsobem přišli o své blízké, o střechu nad hlavou nebo byli při útocích zraněni. Přimlouvejte se za ukončení akcí fulských radikálů. Modlete se, aby nigerijské orgány postupovaly s potřebným důrazem, zajistily vysvobození unesených a ukončily nesmyslné násilí. Vyprošujte obětem těchto zločinů tolik potřebné uzdravení, útěchu, pokoj a naději na lepší budoucnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.