Aktuálně

 

05. 09. 2020

Etiopie: Křesťané terčem výbuchů násilí

 

 
Škody způsobené požárem ve městě Šašamene. (Fotografie: Steadfast Global)

(Steadfast Global)

 

Separatisté v etiopském svazovém státě Oromie stále projevují otevřený nesouhlas s režimem a celá oblast se stala centrem nepokojů. Vražda známého zpěváka Hachalua Hundessy 29. června odstartovala vlnu násilných protestů, při kterých již přišly o život stovky lidí.

 

V třetím srpnovém týdnu došlo k výbuchu násilí v převážně muslimské osadě Senbete Sinkile. Útok, který měla na svědomí mládežnická separatistická organizace Qeerroo, zřejmě cílil konkrétně na křesťany. Přestože nedošlo k žádným obětem na životech, několik lidí bylo zraněno a došlo k poškození kostela a několika domů patřících místním věřícím. Mnozí z nich museli utéct, přestože oblast sužují povodně, a nalézt útočiště v převážně křesťanské Awasse.

 

Členové Qeerroo měli na svědomí také červnové násilnosti a vandalské útoky ve městě Šašamene. Radikálové vypálili domy dvou pastorů a co nevypálili, to vyplenili. Jeden z pastorů, Mesfin, poznamenal, že imám z nedaleké mešity stál opodál, pozoroval jeho hořící dům a jen se smál. Útočníci tomuto pastorovi také zničili motocykl.

 

Manželky obou pastorů se věnovaly drobnému podnikání, aby doplnily skromné rodinné příjmy; jejich provozovny byly rovněž vypáleny. Organizace spolupracující s Hlasem mučedníků poskytly rodinám pastorů finanční pomoc, aby mohly pokračovat ve službě obyvatelům vesnice.

 

Více informací o potížích, se kterými se křesťané v Etiopii potýkají, naleznete na stránce Ethiopia Country Report.

 

Modlete se za všechny, kdo byli zasaženi těmito nedávnými násilnostmi. Vyprošujte jim Boží přítomnost, ve které naleznou útěchu a uzdravení z traumat a ztrát způsobených útoky. Modlete se také za všechny, kdo museli opustit své domovy a vyprošujte jim Boží zaopatření a obnovu. Kéž celou oblast i srdce jednotlivých lidí naplní Duch pokoje, kéž se vyřeší vzájemné spory a ve všech městech a vesnicích zavládne jednota.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.