Aktuálně

 

10. 09. 2020

Pákistán: Křesťan odsouzen k trestu smrti za rouhání

 

 
Asif Pervíz (vpravo) s advokátem Saifulem Malúkem (uprostřed). Fotografie: Morning Star News

(Al-Džazíra, Deutsche Welle, Daily Mail)

 

V roce 2013 Asif Pervíz pracoval v šicí dílně. Jeho nadřízený, Muhamad Saíd Chocher (v některých zprávách je uváděno jméno Saíd Ahmed Chocher), na něj opakovaně vyvíjel nátlak, aby konvertoval od křesťanství k islámu. Na základě několika SMS, ve kterých Asif odmítl vyhovět šéfovým požadavkům, byl tento otec čtyř dětí obviněn z rouhání a umístěn do vazby, ve které pak sedm let čekal na soud.

 

Letos 8. září soud v Láhauru rozhodl, že se Asif dopustil rouhání a poslal jej na tři roky do vězení za „zneužití“ telefonu. Kromě toho by měl zaplatit pokutu ve výši v přepočtu 6800 korun a po skončení trestu by měl být oběšen. Asif obvinění odmítá a má v plánu se proti rozhodnutí odvolat. Na druhé straně Muhammad popírá, že by se kdy snažil Asifa nutit k obrácení.

 

V současné době se v pákistánských věznicích nachází přibližně 80 lidí obviněných z rouhání. Kontroverzní zákon vyvolal vlnu mezinárodního pobouření v souvislosti s případem Asie Bibi, křesťanské matky odsouzené k trestu smrti kvůli údajným rouhavým poznámkám. Asia Bibi byla v roce 2018 po devíti letech strávených ve vězení zproštěna viny, kvůli pokračujícím výhrůžkám řadových obyvatel však musela opustit zemi a přestěhovat se na blíže neurčené místo v Kanadě, kde na ni již čekali příbuzní, kteří z Pákistánu emigrovali před ní.

 

I když soudní spory neskončí usvědčením, samy o sobě mohou znamenat pro obviněné křesťany a jejich rodiny riziko. Více informací o nejrůznějších útrapách, kterým jsou pákistánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Pamatujte v této nebezpečné době plné utrpení na Asifa a jeho rodinu. Modlete se za spravedlivé rozhodnutí odvolacího soudu v jeho procesu a proste, aby představitelé režimu zredukovali výskyt podobných případů na minimum a zrušili zákony týkající se rouhání, které jsou často zneužívány proti příslušníkům zranitelné křesťanské menšiny. Vyprošujte zemi náboženskou svobodu, aby křesťané mohli žít mezi svými sousedy v pokoji a nehrozilo jim od nich nebezpečí. Do té doby pozvedejte na modlitbách všechny Pákistánce, kteří jsou stále uvězněni pro svou víru, stejně jako za mnohé další, kteří se nacházejí v podobných situacích jako Asia Bibi a dodnes žijí ve strachu, i po opuštění vězeňských zdí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.