Aktuálně

 

10. 09. 2020

Pákistán: Křesťan odsouzen k trestu smrti za rouhání

 

 
Asif Pervíz (vpravo) s advokátem Saifulem Malúkem (uprostřed). Fotografie: Morning Star News

(Al-Džazíra, Deutsche Welle, Daily Mail)

 

V roce 2013 Asif Pervíz pracoval v šicí dílně. Jeho nadřízený, Muhamad Saíd Chocher (v některých zprávách je uváděno jméno Saíd Ahmed Chocher), na něj opakovaně vyvíjel nátlak, aby konvertoval od křesťanství k islámu. Na základě několika SMS, ve kterých Asif odmítl vyhovět šéfovým požadavkům, byl tento otec čtyř dětí obviněn z rouhání a umístěn do vazby, ve které pak sedm let čekal na soud.

 

Letos 8. září soud v Láhauru rozhodl, že se Asif dopustil rouhání a poslal jej na tři roky do vězení za „zneužití“ telefonu. Kromě toho by měl zaplatit pokutu ve výši v přepočtu 6800 korun a po skončení trestu by měl být oběšen. Asif obvinění odmítá a má v plánu se proti rozhodnutí odvolat. Na druhé straně Muhammad popírá, že by se kdy snažil Asifa nutit k obrácení.

 

V současné době se v pákistánských věznicích nachází přibližně 80 lidí obviněných z rouhání. Kontroverzní zákon vyvolal vlnu mezinárodního pobouření v souvislosti s případem Asie Bibi, křesťanské matky odsouzené k trestu smrti kvůli údajným rouhavým poznámkám. Asia Bibi byla v roce 2018 po devíti letech strávených ve vězení zproštěna viny, kvůli pokračujícím výhrůžkám řadových obyvatel však musela opustit zemi a přestěhovat se na blíže neurčené místo v Kanadě, kde na ni již čekali příbuzní, kteří z Pákistánu emigrovali před ní.

 

I když soudní spory neskončí usvědčením, samy o sobě mohou znamenat pro obviněné křesťany a jejich rodiny riziko. Více informací o nejrůznějších útrapách, kterým jsou pákistánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Pamatujte v této nebezpečné době plné utrpení na Asifa a jeho rodinu. Modlete se za spravedlivé rozhodnutí odvolacího soudu v jeho procesu a proste, aby představitelé režimu zredukovali výskyt podobných případů na minimum a zrušili zákony týkající se rouhání, které jsou často zneužívány proti příslušníkům zranitelné křesťanské menšiny. Vyprošujte zemi náboženskou svobodu, aby křesťané mohli žít mezi svými sousedy v pokoji a nehrozilo jim od nich nebezpečí. Do té doby pozvedejte na modlitbách všechny Pákistánce, kteří jsou stále uvězněni pro svou víru, stejně jako za mnohé další, kteří se nacházejí v podobných situacích jako Asia Bibi a dodnes žijí ve strachu, i po opuštění vězeňských zdí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.