Aktuálně

 

11. 09. 2020

Srí Lanka: Násilné protesty narušují křesťanské aktivity

 

 
Připojte se ke srílanským křesťanům v modlitbách. (Ilustrační fotografie: Facebook / Daniel A. Brown)

(National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka)

 

Násilné protestní akce na Srí Lance pravidelně narušují křesťanské aktivity – účastníci jejich prostřednictvím vyjadřují svůj nesouhlas s přítomností křesťanství v zemi. Ve většině případů je mají na svědomí buddhisté, kteří na Srí Lance tvoří většinu populace, dva nedávné incidenty v okrese Batticaloa však zřejmě iniciovali hinduističtí vůdci.

 

19. července si skupina 45 lidí (včetně člena správní rady hinduistického chrámu) vynutila vstup do budovy společenství Jesus Witness Church v Kommathurai. Útočníci krátce po skončení bohoslužby napadli pastora a jeho rodinu, rozbili několik židlí a poškodili telefon, na který se pastor snažil incident natáčet. Útok byl později nahlášen na policii.

 

8. srpna přibližně 50 vesničanů narušilo průběh pohřbu v Palliyatithona. Poté co vtrhli na hřbitov, dožadovali se, aby byl obřad vykonán v souladu s hinduistickými tradicemi. Pastor zavolal na policii a pod dohledem několika příslušníků byl obřad o dvě hodiny později dokončen.

 

Přestože se křesťané na Srí Lance mohou oficiálně scházet k bohoslužbám, v praxi je situace stále složitější. Kristovi následovníci zjišťují, že je na ně vyvíjen tlak ze dvou stran – nejen od buddhistických Sinhálců, kteří mají v zemi většinu, ale také od převážně hinduistických Tamilů. Více informací o pronásledování křesťanů na Srí Lance naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Vyprošujte křesťanům na Srí Lance fyzickou i duchovní ochranu, zatímco se snaží praktikovat svou víru a navzdory hrozícímu nebezpečí se věrně scházejí k bohoslužbám. Kéž životy vydanými Ježíšovu učení demonstrují Boží lásku a milost, na svědectví lidem v okolí. Modlete se za místní obyvatele ze všech etnických a náboženských skupin, včetně těch, kteří se v současné době vůči křesťanství vymezují. Kéž jsou jejich srdce otevřená vůči zvěsti evangelia, aby mohli porozumět pravdám obsaženým v Božím Slově a ve víře se obrátit ke Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.