Aktuálně

 

11. 09. 2020

Srí Lanka: Násilné protesty narušují křesťanské aktivity

 

 
Připojte se ke srílanským křesťanům v modlitbách. (Ilustrační fotografie: Facebook / Daniel A. Brown)

(National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka)

 

Násilné protestní akce na Srí Lance pravidelně narušují křesťanské aktivity – účastníci jejich prostřednictvím vyjadřují svůj nesouhlas s přítomností křesťanství v zemi. Ve většině případů je mají na svědomí buddhisté, kteří na Srí Lance tvoří většinu populace, dva nedávné incidenty v okrese Batticaloa však zřejmě iniciovali hinduističtí vůdci.

 

19. července si skupina 45 lidí (včetně člena správní rady hinduistického chrámu) vynutila vstup do budovy společenství Jesus Witness Church v Kommathurai. Útočníci krátce po skončení bohoslužby napadli pastora a jeho rodinu, rozbili několik židlí a poškodili telefon, na který se pastor snažil incident natáčet. Útok byl později nahlášen na policii.

 

8. srpna přibližně 50 vesničanů narušilo průběh pohřbu v Palliyatithona. Poté co vtrhli na hřbitov, dožadovali se, aby byl obřad vykonán v souladu s hinduistickými tradicemi. Pastor zavolal na policii a pod dohledem několika příslušníků byl obřad o dvě hodiny později dokončen.

 

Přestože se křesťané na Srí Lance mohou oficiálně scházet k bohoslužbám, v praxi je situace stále složitější. Kristovi následovníci zjišťují, že je na ně vyvíjen tlak ze dvou stran – nejen od buddhistických Sinhálců, kteří mají v zemi většinu, ale také od převážně hinduistických Tamilů. Více informací o pronásledování křesťanů na Srí Lance naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Vyprošujte křesťanům na Srí Lance fyzickou i duchovní ochranu, zatímco se snaží praktikovat svou víru a navzdory hrozícímu nebezpečí se věrně scházejí k bohoslužbám. Kéž životy vydanými Ježíšovu učení demonstrují Boží lásku a milost, na svědectví lidem v okolí. Modlete se za místní obyvatele ze všech etnických a náboženských skupin, včetně těch, kteří se v současné době vůči křesťanství vymezují. Kéž jsou jejich srdce otevřená vůči zvěsti evangelia, aby mohli porozumět pravdám obsaženým v Božím Slově a ve víře se obrátit ke Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.