Aktuálně

 

19. 09. 2020

Pákistán: Uvězněný Zafar Bhattí se zotavuje z infarktu

 

 
Zafar Bhattí

(Pakistan Christian News, Church in Chains)

 

Zafar Bhattí je uvězněn od roku 2012, kdy byl obviněn z rozesílání rouhavých textových zpráv. V roce 2017 byl odsouzen na doživotí. Šestapadesátiletý křesťan trpí cukrovkou, má problémy se zrakem a v roce 2019 prodělal dvě lehké srdeční příhody. Nedávno se objevila zpráva, že 3. září prodělal další infarkt. Přestože mu byla ve vězení poskytnuta rychlá pomoc, přetrvávají obavy o jeho fyzický i duševní zdravotní stav a také pochybnosti o kvalitě lékařské péče poskytované mimo zdravotnické zařízení.

 

Kvůli výhrůžkám spoluvězňů musela být zavedena přísná bezpečnostní opatření. Křesťan se proti rozsudku odvolal, ale přelíčení jsou opakovaně odkládána. Zatím proběhlo jen krátké slyšení 10. září, kdy si soudce vyžádal lékařskou zprávu. Také mu byla povolena návštěva advokáta.

 

Podle informací právníků z organizace Center for Legal Aid Assistance and Settlement (CLAAS, Centrum pro právní pomoc a urovnávání sporů) si Zafar zachovává pevnou důvěru v Krista a rekonvalescence probíhá dobře. Zafar jim řekl, že ho jeho Spasitel ochrání a že se „již brzy dostane z vězení“. Současně prosí křesťany po celém světě, aby se za něj modlili, aby ho soud prohlásil za nevinného a mohl být propuštěn.

 

Pokračujte v modlitbách za Zafara a jeho ženu Návab Bibi. Kéž Pán připraví zázračnou cestu vedoucí k jeho propuštění. Do té doby mu vyprošujte adekvátní lékařskou péči a ochranu před všemi, kdo mu chtějí ublížit. Modlete se za Zafarovy nepřátele; kéž Bůh promění jejich srdce a kéž spatří světlo vyzařující z celého křesťanova života a které se odráží i v jeho tváři. Kéž díky Zafarovu svědectví poznají Boží lásku a dobrotu a kéž ještě mnozí dojdou pokání a spásy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.