Aktuálně

 

24. 09. 2020

Pákistán: Křesťanka zbita za to, že odmítla konvertovat k islámu

 

 
Anika Šehzádová

(CLAAS)

 

Anika Šehzádová, osmnáctiletá křesťanská dívka, pracovala jako služka v domácnosti v osadě Ferozvála v Pákistánu. Pochází z chudých poměrů a práci přijala proto, aby pomohla rodinnému rozpočtu. Po několika dnech však začala prožívat tlak, aby konvertovala k islámu. Čím více se bránila, tím více na ni muslimská rodina naléhala, až se dostala do stavu, že nemohla dál.

 

Když svým zaměstnavatelům oznámila, že od nich odejde, rozlítili se. Dívku zmlátili a příbuzným řekli, že jim ukradla peníze. Pastor místního společenství jí pomohl zajistit lékařské ošetření. Znepokojení rodiče bývalé zaměstnavatele kontaktovali, načež však muslimové obvinili také dívčina otce (že jim ukradl peníze a zlato).

 

Pákistánští křesťané jsou často nevzdělaní a chudí. Proto jsou nuceni podstupovat riziko a posílají dospívající dcery na práci do bohatých muslimských rodin, které zaujímají vůči křesťanství nepřátelský postoj. Pokud jsou muslimové navíc agresivnější povahy, často dochází k sexuálnímu obtěžování, týrání a dalším formám zneužívání.

 

Další informace o pronásledování křesťanů v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh Aniku a její rodinu v tomto období pronásledování ochraňoval. Vyprošujte jim Boží požehnání a zaopatření, zatímco si navzdory výhrůžkám nepřátel zachovávají pevnou víru. Pamatujte také na mnohé další mladé ženy, které jsou podobně jako Anika snadným terčem podobných útoků. Kéž jim Bůh nadpřirozeně pomáhá, aby mohly vydávat svědectví vytrvalé víry. Vyprošujte přítomnost Všemohoucího Boha také představitelům pákistánského režimu. Proste, aby tito lidé prosazovali skutečnou spravedlnost a zajišťovali ochranu všem zranitelným obětem podobné diskriminace.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.