Aktuálně

 

25. 09. 2020

Vietnam: Pastor propuštěn na svobodu po čtyřech letech strávených ve vězení

 

 
Pastor A. Dao (Fotografie: USCIRF)

(USCIRF, The Christian Post, Tom Lantos Human Rights Commission)

 

Americká Komise pro mezinárodní náboženskou svobodu (United States Commission on International Religious Freedom, USCIRF) 18. září zveřejnila zprávu, podle které byl pastor A. Dao po více než čtyřech letech zadržování propuštěn na svobodu – o 11 měsíců dříve, než se očekávalo.

 

Pastor Dao vedl společenství Montagnardské evangelikální církve Kristovy a byl horlivým obhájcem křesťanů z horských kmenů, kteří často čelí útisku ze strany státních orgánů. 18. srpna 2016 byl zatčen a následně v dubnu 2017 odsouzen k pěti letům odnětí svobody za údajné „napomáhání nelegálním uprchlíkům“. Během výslechu byl fyzicky týrán, aby se k nelegální činnosti doznal. Pastorova žena v rozhovoru uvedla, že jej mlátili dokonce i spoluvězni, které k tomu dozorci nutili.

 

James W. Carr z USCIRF ve zprávě podotkl: „Doufám, že je toto propuštění znamením, že to představitelé vietnamského režimu myslí se zlepšováním situace v oblasti náboženské svobody vážně.“ Více informací o problémech, se kterými se vietnamští křesťané potýkají, naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za toto nečekané propuštění! Kéž na pastorovi a jeho ženě Nguyen Thi Tuoi spočine Boží pokoj. Zatímco si pastor zvyká na život mimo vězeňské zdi, modlete se za jeho bezpečí a také uzdravení z následků týrání, které musel ve vězení snášet. Kéž je jeho propuštění skutečně nadějným znamením, že státní orgány v této zemi začnou respektovat náboženská práva a svobody všech občanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.