Aktuálně

 

01. 10. 2020

Etiopie: Od června bylo v zemi zavražděno 500 křesťanů

 

 
Přehrávač s audioverzí Bible, distribuovaný organizací World Mission. (Fotografie: facebooková stránka World Mission)

(1. října 2020, Kevin Zeller / MNN)

 

Etiopie (MNN) – Podle informací organizace Barnabas Fund bylo v Etiopii od letošního června zavražděno 500 křesťanů. Islámští extrémisté chodí dům od domu a hledají křesťanské rodiny, aby je vyvraždili. Kromě toho poškozují a ničí obytné domy i provozovny firem patřící křesťanům. Místní policisté často násilnostem jen přihlížejí.

 

Greg Kelley z World Mission uvedl, že Etiopie má bohatou a starobylou křesťanskou historii, která sahá až k příběhu etiopského eunucha, zaznamenanému v knize Skutků. „Církev zde byla založena před mnoha a mnoha staletími. Co ale také stojí za povšimnutí, [Etiopie je] rovněž jednou z prvních afrických zemí, která skutečně přijala islám. Takže zde vždy panovala křehká rovnováha.“

 

Přestože je situace v Etiopii velmi špatná, Kelley upozorňuje, že by se mohla ještě zhoršit. „Znepokojivá je zejména forma těchto násilností. Objevují se srovnání se začátkem genocidy ve Rwandě, kde tehdy docházelo k nepředstavitelným zvěrstvům – během 90 dní tam vyvraždili milion lidí, mačetami a oštěpy. A přesně takové zprávy právě nyní přicházejí z Etiopie.“

 

Tři etnické skupiny, za které se je zapotřebí modlit

 

Kristus poslal své učedníky, aby vyprávěli o jeho smrti a vzkříšení národům po celém světě. Jedině tato dobrá zpráva může změnit srdce místních lidí.

 

Kelley křesťany prosí o modlitby za konkrétní skupiny obyvatel Etiopie. „Je zapotřebí se modlit za Afary. Je zapotřebí se modlit za Somálce a také je zapotřebí se modlit za Oromy. [Tyto] tři skupiny jsou téměř výhradně muslimské, [v jejich komunitách] často žije méně než 1 % křesťanů.“

 

Příslušníkům těchto skupin World Mission rozdává přehrávače s audioverzí Bible, napájené solární energií, které jsou velmi oblíbené. Kelley uvedl, že se za posledních 6 měsíců vydalo na cestu následování Krista téměř 500 příslušníků těchto skupin.

 

Modlete se, aby ještě mnozí Afarové, Somálci i Oromové mohli uslyšet dobrou zprávu o Ježíši Kristu. Proste také za ukončení násilností namířených proti křesťanům.

 

Zdroj: www.mnnonline.org

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.