Aktuálně

 

08. 10. 2020

Kazachstán: Odvolání nezabránilo konfiskaci budov

 

 
Modlitebna společenství Nový život ve městě Almaty (Fotografie: Ivan Krjukov [cc])

(Forum 18)

 

17. září soud v Almaty potvrdil předchozí rozhodnutí o konfiskaci dvou budov patřících protestantskému společenství ‚Nový život‘. Budovy jsou využívány k bohoslužbám a také ke službě lidem závislým na drogách a alkoholu.

 

Zabavení modliteben předcházelo zatčení a usvědčení trojice pastorů z Nového života. V listopadu loňského roku byli odsouzeni k až pěti letům odnětí svobody za údajné „způsobení psychické újmy“ a nezákonné spolčování. Kromě odnětí svobody bylo součástí trestu také zabavení části majetku společenství.

 

Protože zabavený majetek nepatřil do osobního vlastnictví pastorů a vynášení rozsudku nebyl přítomen zákonný zástupce společenství, mají křesťané v plánu podat stížnost. Kromě toho je v plánu také odvolání usvědčených pastorů, které patrně bude mít vliv i na konečný osud zabavených nemovitostí.

 

Také zástupci společenství ‚Milost‘ ve městě Nur-Sultan se (v samostatném procesu) soudí kvůli zabavení majetku (snaží se zpochybnit zákonnost tohoto rozhodnutí). Modlitebna jim byla zabavena kvůli pozemku, na kterém by měla v budoucnu stát mateřská škola. 7. září soudce žádost křesťanů zamítl, nejpozději do měsíce se mohou odvolat.

 

Více informací o problémech, se kterými se kazašští křesťané potýkají, naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

Modlete se za soudy a soudcev Kazachstánu. Kéž si uvědomí, jaký pozitivní vliv mají společenství na místní komunity a rozhodnou nestranně. Vyprošujte Boží moudrost vedoucím představitelům obou společenství, kteří stojí před vchodem do labyrintu právního systému. Kéž je Bůh jejich „útočištěm a silou, pomocí v soužení naprosto dostačující“ a v tomto duchu pomáhá i jejich rodinám a členům společenství (Žalm 46,1). Zatímco čekají na Bohem darované ospravedlnění, kéž využijí každou příležitost ke sdílení osobní víry s lidmi ve svém okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.