Aktuálně

 

09. 10. 2020

Eritrea: Další vězni propuštěni na svobodu; při oslavách bylo zadrženo jiných pět křesťanek

 

 

(Release International, Barnabas Fund)

 

Nedávno jsme vás informovali o nečekaném propuštění 31 eritrejských křesťanů z vazby. S vděčností nyní opět přinášíme povzbudivou zprávu – nedávno byli propuštěni další, celkem je jich na svobodě již 69. (Přestože mnozí z nich strávili za mřížemi dlouhé roky, žádný se za celou dobu nedočkal soudu.)

 

Propuštění těchto vězňů bylo pro příbuzné a přátele pochopitelným důvodem k radosti. Když však vyrazili do ulic vzdávat Bohu chválu a oslavovat, pět žen bylo na místě zatčeno. (Ve všech případech se jedná o matky od rodin.)

 

Podle některých místních pozorovatelů je důvodem propouštění probíhající pandemie. Dr. Berhame Asmelash, ředitel organizace Release Eritrea, je nicméně skeptický. V kontextu nových zatčení zastává názor, že je očekávání výrazné změny eritrejské politiky zatím předčasné. Podle jeho odhadů je v Eritreji stále bez obvinění zadržováno více než 300 křesťanských vězňů.

 

Po první vlně propouštění minulý měsíc hovořil s Dr. Asmelashem Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků. Rozhovor přibližující místní situaci (v angličtině) je k dispozici online.

 

Vzdejte společně s námi Bohu chválu za úžasnou zprávu o propuštění těchto věrných Božích služebníků. Nepřestávejte je i nadále pozvedat na modlitbách, stejně jako jejich rodiny, zatímco si po mnoha letech strávených ve vězení zvykají na normální život. Přimlouvejte se také za nedávno zadržené ženy. Vyprošujte jim od Boží milost a sílu, zatímco čekají na nadpřirozený zásah a osvobození. Modlete se i za jejich rodiny, zejména děti. Kéž zakouší přetrvávající Boží pokoj a útěchu a nikdy nezapomínají, že v něj mohou skládat veškerou naději.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.