Aktuálně

 

09. 10. 2020

Eritrea: Další vězni propuštěni na svobodu; při oslavách bylo zadrženo jiných pět křesťanek

 

 

(Release International, Barnabas Fund)

 

Nedávno jsme vás informovali o nečekaném propuštění 31 eritrejských křesťanů z vazby. S vděčností nyní opět přinášíme povzbudivou zprávu – nedávno byli propuštěni další, celkem je jich na svobodě již 69. (Přestože mnozí z nich strávili za mřížemi dlouhé roky, žádný se za celou dobu nedočkal soudu.)

 

Propuštění těchto vězňů bylo pro příbuzné a přátele pochopitelným důvodem k radosti. Když však vyrazili do ulic vzdávat Bohu chválu a oslavovat, pět žen bylo na místě zatčeno. (Ve všech případech se jedná o matky od rodin.)

 

Podle některých místních pozorovatelů je důvodem propouštění probíhající pandemie. Dr. Berhame Asmelash, ředitel organizace Release Eritrea, je nicméně skeptický. V kontextu nových zatčení zastává názor, že je očekávání výrazné změny eritrejské politiky zatím předčasné. Podle jeho odhadů je v Eritreji stále bez obvinění zadržováno více než 300 křesťanských vězňů.

 

Po první vlně propouštění minulý měsíc hovořil s Dr. Asmelashem Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků. Rozhovor přibližující místní situaci (v angličtině) je k dispozici online.

 

Vzdejte společně s námi Bohu chválu za úžasnou zprávu o propuštění těchto věrných Božích služebníků. Nepřestávejte je i nadále pozvedat na modlitbách, stejně jako jejich rodiny, zatímco si po mnoha letech strávených ve vězení zvykají na normální život. Přimlouvejte se také za nedávno zadržené ženy. Vyprošujte jim od Boží milost a sílu, zatímco čekají na nadpřirozený zásah a osvobození. Modlete se i za jejich rodiny, zejména děti. Kéž zakouší přetrvávající Boží pokoj a útěchu a nikdy nezapomínají, že v něj mohou skládat veškerou naději.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.