Aktuálně

 

10. 10. 2020

Írán: Aktuální informace o křesťanech ve vyhnanství

 

 
Mohammad-Reza Omidi s rodinou a Ebrahim Firúzí (fotografie: Article 18 [Mohammad] a Hovsepian Ministries [Ebrahim])

(Article 18, Middle East Concern)

 

Loni 31. října byl Ebrahim Firúzí propuštěn z vězení, za což jsme byli všichni velmi vděční. Soud nicméně rozhodl, že po skončení vazby bude následovat ještě dvouleté vyhnanství a tak Ebrahim musí dokončit výkon trestu na místě nacházejícím se sice v Íránu, ale velmi daleko od domova a od rodiny.

 

Pobyt ve vyhnanství mu byl letos na jaře prodloužen o dalších osm měsíců – a představitelé režimu se zřejmě snaží stále nacházet další způsoby, jak ho ještě více potrestat. 27. září se dozvěděl, že bude obviněn také z „protistátní propagandy“. (Naštěstí státní zástupce hned následující den případ uzavřel pro nedostatek důkazů.)

 

Íránský konvertita Mohammad Reza (Juhán) Omidi čelí obviněním již několik let. Byl zadržen v roce 2016 a později odsouzen k deseti letům odnětí svobody a dvěma letům vyhnanství. Odnětí svobody bylo později zkráceno na dva roky a po srpnovém propuštění zahájil letos 14. září nedobrovolný exil, přibližně tisíc kilometrů od manželky a dcer.

 

Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků nedávno hovořil s Dr. Hormozem Shariatem z organizace Iran Alive. Část rozhovoru, obsahujícího informace o pozadí obou případů, můžete shédnout online na adrese VOMCanada.com/video/hormoz.

 

Modlete se za Ebrahima i Mohammada, kteří se momentálně nacházejí ve vynuceném exilu. Proste, aby je Bůh povzbuzoval, zatímco jsou jejich životy svázány podmínkami vyměřených trestů. Kéž Bůh oba muže a jejich rodiny po celou dobu vzájemného odloučení zaopatřuje a posiluje. Pamatujte také na mnohé další křesťany, kteří jsou pro svou víru stále zadržováni v íránských věznicích. Modlete se, aby Bůh i je utěšoval svou přítomností, aby si zachovali pevnou víru a mohli vydávat svědectví lidem ve svém okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (elektronickou) knihu:

 

Todd Nettleton: ÍRÁN: Touha po Bohu

 

Sedm příběhů íránských muslimů, kteří nalezli skutečnou svobodu.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit zakoupením některého knižního titulu z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Íránu, mohla by vás zaujmout například e-kniha ÍRÁN: Touha po Bohu, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Všechny e-knihy jsou k dispozici ve formátech KF8+Mobi (pro Kindle) a EPUB (pro ostatní čtečky, telefony, tablety a počítače). K objednávce získáte navíc 5% slevu pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. za e-knihu zaplatíte pouhých 37 Kč.

 

Minimální hodnota objednávky je 50 Kč, takže si v objednávkovém formuláři budete muset zatrhnout ještě nějakou další e-knihu. (Slevu dostanete i na ni.)

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.