Aktuálně

 

17. 10. 2020

Čína: Křesťanskému advokátovi žijícímu ve Spojených státech je vyhrožováno zabitím

 

 
Fotografie: ChinaAid

(ChinaAid, News West 9, World Magazine)

 

Bob Fu (Fu Si-čchiou) je zakladatelem a prezidentem ChinaAid, partnerské organizace Hlasu mučedníků. Kromě podpory čínských křesťanů jeho organizace založená v roce 2002 systematicky upozorňuje na porušování lidských práv v této zemi.

 

Kuo Wen-kuej (známý také jako Miles Kwok) nedávno zveřejnil na YouTube videa, ve kterých o několika Američanech čínského původu prohlašuje, že to jsou „agenti Komunistické strany Číny“. Jedním z nich je i Bob Fu, jehož bezúhonnost přitom dosvědčují dlouhá léta upřímného následování Krista a obětavého boje za skutečnou svobodu. Jeho žalobcem je čínský miliardář, který se přestěhoval do Spojených států v roce 2015 – poté, co údajně upadl v nemilost čínských komunistů. Ve videích Kuo otevřeně vyzývá své podporovatele, aby Boba „zlikvidovali“.

 

Před křesťanovým domem v texaském Midlandu se shromažďují zástupy demonstrantů, část z nich zřejmě přijíždí z jiných států. Kromě samotných protestů obcházejí domy sousedů a rozdávají letáky, ve kterých je Bob Fu označován za „falešného pastora“ a „zlomyslného podvodníka“. Objevují se i transparenty prohlašující, že je čínský špión. Představitelé federální i místní policie jsou přesvědčeni, že se nejedná o plané výhrůžky a proto Boba s rodinou převezli na bezpečné místo. To však demonstranty neodradilo. Navíc stále odmítají prozradit, odkud přijeli a zda je za účast na protestech někdo platí.

 

Sám Bob tvrdí, že se s Kuem nikdy nesetkal a nemá s ním nic společného. Navzdory veškerému obviňování existuje přesvědčení, že ve skutečnosti pracuje pro čínské komunisty sám Kuo a snaží se službu organizace ChinaAid zdiskreditovat. V roce 2019 se s Kuem soudila analytická společnost Strategic Vision, která jej tehdy označila za „lovce disidentů, šiřitele propagandy a agenta Čínské lidové republiky a Čínské komunistické strany“.

 

Křesťana podporuje mnoho křesťanských vedoucích působících na místní, celostátní i mezinárodní úrovni. Letos v červnu měl Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků příležitost s Bobem hovořit o sílícím pronásledování křesťanů v Číně. Záznam tohoto informačně hodnotného rozhovoru je k dispozici online (v angličtině).

 

Pozvedejte na modlitbách Boba, jeho manželku Heidi a jejich děti, zatímco si po nedobrovolném opuštění domova zvykají na nové prostředí. Kéž navzdory výhrůžkám spočinou v ujištění, že nad nimi Bůh bdí a nabízí jim útočiště ve své milující náruči. Kéž se Bůh také mocně dotýká jejich odpůrců. Kéž svou milostí způsobí, že nakonec zvítězí pravda, nevraživost se rozptýlí, protesty skončí a Bob s rodinou se budou moci vrátit domů, kde budou opět žít v pokoji a bezpečí. V neposlední řadě pamatujte ve svých modlitbách na službu ChinaAid. Modlete se, aby si Bůh tuto organizaci i nadále používal k upozorňování na těžký úděl pronásledovaných křesťanů a ke zprostředkování Kristovy lásky lidem, kteří tolik potřebují zachránit pro věčnost (Matouš 16,26).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.