Aktuálně

 

22. 10. 2020

Pákistán: Rodina se po vynesení rozsudku skrývá

 

 
Asif Pervíz (vpravo) s advokátem Saífem ul-Malúkem (uprostřed). Fotografie: Morning Star News

(Release International)

 

Poté, co byl Asif Pervíz 8. září odsouzen k trestu smrti za rouhání, musela jeho žena Marilyn se čtyřmi malými dětmi uprchnout z domu, aby si zachránila holý život. (Pouhé obvinění z rouhání v Pákistánu často stačí k tomu, aby se příbuzní stali terčem útoků nepřátelsky naladěných sousedů.) Z bezpečnostních důvodů se všichni stále skrývají na blíže neurčeném místě.

 

Přestože sedmadvacetiletý Asif strávil za mřížemi již sedm let, usvědčující rozsudek byl vynesen teprve minulý měsíc. Celý případ začal tím, že křesťan odmítl konvertovat k islámu a účastnit se společných muslimských modliteb na pracovišti. Obvinění z rouhání následovalo poté, co křesťan údajně ze svého mobilního telefonu odeslal několik SMS adresovaných nadřízenému, ve kterých odmítl vyhovět jeho požadavkům.

 

Asifovi a jeho rodině momentálně pomáhá Release International, partnerská organizace Hlasu mučeníků. Proti rozhodnutí bylo podáno odvolání. Podporuje jej také Saíf ul-Malúk, muslimský právník, který dlouhodobě nasazuje vlastní život, když poskytuje advokátní služby křesťanům. Angažoval se i v případu Asie Bibiové, která byla zproštěna viny v říjnu 2018, načež musela i s rodinou z bezpečnostních důvodů uprchnout ze země.

 

Pamatujte v modlitbách na Asifa Pervíze, zatímco ve vězení čeká na výsledek odvolání. Proste, aby celý případ skončil spravedlivým rozhodnutím. Modlete se, aby Asíf dokázal spoluvězňům a dozorcům zprostředkovat Boží milosrdenství a lásku a svým životem vydávat svědectví o Pánu Ježíši Kristu, aby ještě mnozí z nich vešli do Božího království. Modlete se také za Marilyn a její děti. Proste, aby všichni zakoušeli Boží ochranu a zaopatření, zatímco se snaží nalézt nový bezpečný domov. Pozvedejte na modlitbách také mnohé další křesťany po celém Pákistánu, kteří jsou pro svou víru v Krista pronásledováni.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.