Aktuálně

 

31. 10. 2020

Čína: Křesťanka zadržena kvůli „nezákonnému podnikání“

 

 
Keng Siao-nan (fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid, AsiaNews, South China Morning Post, Radio Free Asia)

 

Známá křesťanská podnikatelka byla nedávno zadržena a obviněna z „nezákonného podnikání“, což je v Číně obvyklá praxe používaná k umlčení kritiky politických disidentů. Keng Siao-nan byla zatčena 9. září, společně se svým manželem Čchin Čenem. Podle informací advokáta paní Kengové obvinění souvisela s vydáním 8 000 nelegálních publikací; toto číslo postupně narostlo až na přibližně 200 000 a zahrnuje i časopisy o vaření.

 

Keng a Čchin spolu založili soukromé nakladatelství Ruiya Books. Keng v minulosti pracovala také jako nezávislá televizní a filmová producentka a společně s manželem vlastnila několik firem. V posledních letech se stala známou díky veřejnému odsuzování zločinů Čínské komunistické strany. Mimo jiné podporovala akademika Sü Čang-žuna, který se velmi kriticky a otevřeně vyjadřoval o prezidentovi Si Ťin-pchingovi a jeho zvládání pandemie. Sü byl začátkem letošního roku rovněž zatčen, později však byl propuštěn.

 

Když byla zatčena paní Keng, Sü jí vyjádřenou podporu oplácí. V rozhovoru pro Radio Free Asia uvedl: „Keng Siao-nan byla hlasem spravedlnosti. Pozvedala hlas za politické disidenty, kteří přišli o život… Nemůžeme jen sedět se založenýma rukama a nechat to být. Musíme se dožadovat jejího propuštění a náš hlas musí být slyšet.“

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně, včetně starších zpráv, naleznete na stránce China Country Report.

 

Zatímco sestru Keng pozvedáte na modlitbách, nezapomínejte ani na jejího manžela Čchina, o jehož aktuální situaci nejsou dostupné žádné informace. Zatímco jsou oba nespravedlivě obviňováni, modlete se, aby je Bůh obdařil statečností, aby přetrpěli útoky nepřítele. Kéž Keng a Čchina povzbuzuje a posiluje, naplňuje je svou láskou a moudrostí. Kéž je vede a ochraňuje, zatímco se dovolávají spravedlnosti. Přimlouvejte se také za mnohé další křesťany v Číně, kteří jsou v současné době zadržováni pro svou víru nebo zakoušejí jiné formy pronásledování. Modlete se, aby je Bůh naplňoval svým dokonalým pokojem a aby v nich stále přebýval Duch svatý.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.