Aktuálně

 

05. 11. 2020

Nigérie: Unesený pastor propuštěn na svobodu

 

 
Fotografie: náhled YouTube videa

(Morning Star News, Church in Chains)

 

Rev. Polycarp Zongo z Church of Christ in Nations (Kristova církev mezi národy) byl od 19. října nezvěstný. Společně s ním byly pohřešovány ještě dvě křesťanky. O deset dní později vyšlo najevo, že trojici nigerijských věřících unesli radikálové z organizace Západoafrická provincie Islámského státu, což je frakce odštěpená od Boko Haram.

 

Na YouTube videu zveřejněném 29. října Rev. Polycarp popisuje svou zkušenost. Cestoval autem z Jos do města Gombe, když ho zastavili ozbrojenci. Na videu reverend vyzývá nigerijskou vládu a křesťanské představitele, aby pro jejich osvobození učinili vše, co je v jejich silách. (Totožnost unesených žen dodnes není známa.)

 

S vděčností vás můžeme informovat, že Rev. Polycarp byl v návaznosti na vyjednávání hned následující den propuštěn na svobodu. Další podrobnosti nebyly v době psaní této zprávy k dispozici, stejně tak nemáme žádné informace o ženách, které byly uneseny společně s ním.

 

Další zprávy odhalující zvěrstva páchaná na nigerijských křesťanech, vycházející ze spolehlivých mezinárodních zdrojů, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za to, že byl Rev. Polycarp propuštěn tak rychle a že neutrpěl žádnou újmu. Modlete se za vysvobození žen, které byly uneseny společně s ním, aby se mohly znovu shledat se svými rodinami. Vyprošujte ochranu křesťanům ze spolkového státu Plateau, kteří navzdory pronásledování stále věrně slouží Bohu. Vyprošujte dotyk Boží moci a nadpřirozené spravedlnosti lidem, jejichž životy byly zpustošeny násilnostmi radikálů. Kéž Bůh spravedlnosti, pokoje a smíření mocně jedná v srdcích a myslích všech, kdo se dnes všemožně protiví Kristu, aby i tito lidé mohli být viditelně proměněni k jeho podobě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.