Aktuálně

 

12. 11. 2020

Uganda: Křesťanský rozhlasový kazatel zavražděn

 

 
Truchlící účastníci pohřbu pastora Davida Omary. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

David Omara sloužil jako pastor společenství „Christian Church Center“ v severní Ugandě. Kromě toho byl známý také jako rozhlasový kazatel.

 

V pořadu vysílaném 31. října postavil do protikladu křesťanství a islám. Krátce po skončení relace, přibližně v 9 hodin večer, mu zavolal jeden posluchač. Poděkoval mu za výklad a pozval ho na setkání s několika přáteli. Pastoru Davidovi nedošlo, že by to pro něj mohlo být nebezpečné, a tak se společně se synem Simonem Okutem vypravil na dohodnuté místo.

 

Bezprostředně po příjezdu je fyzicky napadlo šest mužů. Simonovi se podařilo uprchnout, ale Davida útočníci uškrtili a ubili k smrti. Pastorova manželka se v reakci na šokující zprávu psychicky zhroutila a navzdory poskytnuté lékařské péči dodnes nepoznává své blízké. V rozhovoru o tragédii jeden kolega charakterizoval zavražděného pastora slovy: „Neúnavně pracoval pro Boží království – až do dne, kdy vydechl naposledy.“

 

Pastor po sobě zanechal manželku a osm dětí ve věku od 10 do 30 let. Společenství žádá o modlitby a podporu pro jeho zarmoucenou rodinu a zejména za zotavení psychicky zcela zlomené vdovy.

 

Přestože je Uganda považována za jednu z nejkřesťanštějších afrických zemí, v posledních letech ji sužují radikální islamistické postoje. Více informací o sílícím pronásledování křesťanů v Ugandě naleznete na stránce Uganda Country Report.

 

Pamatujte v modlitbách na manželku pastora Davida a jeho děti v tomto období hlubokého zármutku. Modlete se, aby spočinuli v láskyplné Boží náruči a aby Bůh každému z nich poskytl tolik potřebný pokoj, útěchu, sílu a naději do budoucna. Kéž jsou pachatelé z řad radikálů přivedeni před soud, ale kéž jsou také vysvobozeni z moci toho Zlého. Kéž i oni naleznou smysl svých životů díky milosrdenství a vykoupení Ježíše Krista a kéž zažijí podobnou dramatickou proměnu jako novozákonní Saul, ze kterého se stal apoštol Pavel. Modlete se také v širším kontextu – aby vzpomínky na věrný život a svědectví pastora Davida i nadále rozechvívaly srdce všech, kdo díky jeho službě slyšeli poselství evangelia. Kéž i oni dospějí k zachraňující víře v Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.