Aktuálně

 

14. 11. 2020

Čína: Členové společenství ‚Časný déšť‘ jsou stále pronásledováni

 

 
Li Jing-čchiang s manželkou. (Fotografie: ChinaAid, převzato z WeChat)

(ChinaAid)

 

V prosinci 2018 příslušníci bezpečnostních složek uskutečnili razii v modlitebně společenství ‚Časný déšť‘ (Early Rain Covenant Church) ve městě Čcheng-tu v provincii S’-čchuan. Při akci zadrželi více než stovku členů, včetna pastora Wang Yi, který byl později odsouzen k devíti letům odnětí svobody. Budova, ve které se křesťané scházeli, byla stržena a věřícím bylo zakázáno pořádat jakákoli shromáždění. Navzdory přijatým opatřením se členové společenství snažili hledat způsoby, jak by se mohli i nadále scházet k bohoslužbám a hovořit o evangeliu. Policisté proto nepřestali křesťany zastrašovat.

 

11. října byl Süe-wej Ťia předveden k výslechu, protože se zúčastnil setkání zaměřeného na duchovní obnovu. V příspěvku na sociální síti napsal, že ho policisté přinutili nastoupit do dodávky, nadávali mu a poté ho osm hodin vyslýchali. Aby se nenechal unést hněvem, rozhodl se Süe-wej raději mlčet, přestože jej příslušníci neustále napadali, slovně i fyzicky. Nakonec ho pustili domů.

 

Li Jing-čchiang, sborový starší společenství ‚Časný déšť‘, od první vlny zatýkání v roce 2018 průběžně zveřejňoval informace o aktuální situaci. 25. října ráno do jeho domu vtrhli policisté a jiní policisté ve stejnou dobu vtrhli do domu dalšího člena společenství, Siao Luo-piaa, ve kterém žije s rodinou. Oba křesťané se právě účastnili internetové bohoslužby. Li i Siao byli zadržováni až do odpoledních hodin. Li byl následně přinucen smazat všechny tweety ze svého twitterového účtu a zablokovat přístup všem uživatelům, kteří ho sledovali.

 

Ve snaze bratra Li a jeho rodinu zastrašit, donutili je policisté opustit dům v Čcheng-tu a převezli je do 180 kilometrů vzdáleného Le-šanu. Ještě než do města dorazili, uzavřel Li nájemní smlouvu v naději, že se vyhne vyhoštění a dalšímu stěhování. Policisté ho však nechali na pokoji pouhý týden a poté ho obtěžování začalo nanovo.

 

3. listopadu policisté dorazili do Liova nového bydliště a dožadovali se „demografických informací“. Následující den mu několikrát telefonovali a vyptávali se na podrobnosti nájemní smlouvy. Přestože jim Li odmítl předat jména svých nových domácích, policisté se s nimi spojili a nařídili jim, aby smlouvu jednostranně vypověděli. Li, který tak musel v krátké době podruhé opustit domov, prosí o modlitby za sebe i svou rodinu: „Kéž nám Bůh poskytne místo [k životu]… a [pomůže] nám spoléhat se na jeho milost a vedení na každém kroku… abychom mohli vydávat svědectví o jeho spravedlnosti a milosrdenství.“

 

Starší zprávy o přetrvávajícím pronásledování, kterému jsou členové společenství ‚Časný déšť‘ vystaveni, naleznete na stránkách kanadského Hlasu mučedníků (v angličtině), případně na této stránce níže v sekci Související odkazy (v češtině).

 

Připojte se k nám v modlitbách za bratra Li a jeho rodinu. Modlete se, aby je Bůh ochraňoval a poskytl jim nový domov, ve kterém budou v bezpečí. Zatímco čekají na Boží vedení, kéž je Bůh v každém okamžiku posiluje a povzbuzuje. Přimlouvejte se také za ostatní členy společenství ‚Časný déšť‘ v tomto období sílícího pronásledování, včetně uvězněného pastora Wanga. Zatímco budete Bohu děkovat za jejich neochvějnou víru uprostřed těžkostí, vyprošujte jim odvahu a odhodlání zachovat poslušnost svému Králi. A v neposlední řadě proste Boha, aby se ve svém milosrdenství dotýkal srdcí lidí, kteří se mu stále protiví – v naději, že i oni vykročí na cestu Boží lásky a naleznou spásu v Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.