Aktuálně

 

04. 12. 2020

Uganda: Vražda pastora a dvou křesťanských chlapců

 

 
Připojte se k ugandským křesťanům v modlitbách. Vyprošujte jim odvahu, aby zůstali věrní Pánu. (Ilustrační fotografie)

(Morning Star News)

 

21. listopadu se pastor Wilson Niwamanya s dvanáctiletým synem vraceli z oblasti poblíž hranice s Demokratickou republikou Kongo. Měli namířeno domů, do města Kabale. Po cestě je však zastavili islámští radikálové a donutili je zastavit a sesednout z motocyklů. Jeden z útočníků pastora Wilsona popadl a prohlásil: „Tento muž musí zemřít – za to, že nerespektuje naše náboženství.“

 

Následně radikálové začali mlátit pastora do hlavy tupými předměty a poté ještě pobodali jeho syna, Simona Petera. Nakonec z místa činu uprchli poté, co se na obzoru objevili další motocyklisté. Simon Peter na místě zemřel, pastor Wilson podlehl zraněním o několik dní později. Další křesťanský pracovník, který cestoval s nimi, vyvázl s poraněnou rukou. Podle informací od manželky pastor Wilson obdržel před tragédií několik textových zpráv s varováním, aby přestal šířit literaturu, která údajně diskredituje islám.

 

Při jiném tragickém incidentu příbuzní zavraždili šestiletého syna bývalého islámského šejka, poté co odmítl zapřít svou víru v Krista. Muslimští příbuzní se 23. listopadu sešli v domě Emmanuela Hamuzaha a dvě hodiny se ho marně snažili přesvědčit, aby se vrátil k islámu. Příbuzní nakonec odešli, ale když byl Emmanuel večer se synem venku, pět z nich se vrátilo, aby pokračovali v nátlaku. Když se Emmanuel stále odmítal podrobit, zmlátili ho a synovi šlápli na krk, takže se začal dusit. Křesťanům nakonec přispěchali na pomoc sousedé a násilníci se rozprchli. Chlapec však podlehl zraněním dříve, než se dostal do péče lékařů.

 

Přestože muslimové tvoří v Ugandě menšinu, v některých oblastech je jejich koncentrace značná. Některé skupiny jsou navíc poslední dobou velmi agresivní – zejména vůči lidem, kteří opustili islám. Více informací naleznete na stránce Uganda Country Report.

 

Kéž Bůh lásky a milosrdenství sevře ve své náruči manželku pastora Wilsona a přeživší děti, jejichž srdce jsou naplněna žalem z tragické ztráty. Pamatujte ve svých modlitbách také na Emmanuela, jeho manželku a zbývající tři děti, kteří truchlí nad smrtí syna a sourozence. Kéž Bůh utěšuje tyto rodiny ztrápené bolestí, naplňuje je požehnanou nadějí a připomíná jim zaslíbení o věčnosti. Modlete se také za pachatele útoků, aby i oni porozuměli naději na věčnost, kterou je možné nalézt jen v Kristově světle a lásce.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.