Aktuálně

 

11. 12. 2020

Vietnam: Naplánovaný kongres církevních vedoucích musel být zrušen

 

 
Kongres Evangelikální vietnamské církve (Jižní) v roce 2018. Fotografie: Morning Star News

(International Christian Concern, Morning Star News)

 

Nejpočetnější vietnamská evangelikální denominace zrušila naplánovaný kongres, na kterém mělo být zvoleno nové vedení. Důvodem bylo zamítnutí žádosti o povolení k pořádání akce odpovědnými úřady.

 

Evangelikální vietnamská církev (Jižní) 25. listopadu oznámila, že se konference naplánovaná na začátek února odkládá na neurčito. Ve stejný den Úřad pro náboženské záležitosti vydal prohlášení, ve kterém denominaci vyzývá k dodržování ustanovení paragrafu 34 Zákona o vyznání a náboženském přesvědčení, pokud se má kongres ještě někdy v budoucnu uspořádat.

 

Problém spočívá v legislativním požadavku zavedeném v roce 2018, podle kterého musí být jména a životopisy všech kandidátů na vedoucí posty v církvi předloženy úřadům ke schválení – ještě před zahájením samotné volby. Církev však odmítá podobný mandát státních úředníků uznat a vnímá jej jako prostředek sloužící k vyřazení kandidátů, kteří nejsou dostatečně loajální vůči režimu. Denominace trvá na tom, že podobný požadavek je v rozporu s ústavou a praxí denominace. V prohlášení se dále uvádí, že představitelům komunistického režimu nemůže být svěřena pravomoc určovat, kdo je nebo není vhodným kandidátem k vedení církve.

 

Více informací o problémech, se kterými se křesťané ve Vietnamu potýkají, naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách tuto denominaci a mnohá další křesťanská uskupení působící ve Vietnamu, jejichž členové stále hledají způsoby, jak v této zemi věrně sloužit Pánu Ježíši Kristu – navzdory neustále sílícím vládním omezením. Modlete se za vyřešení této na první pohled neřešitelné situace. Proste, aby Bůh strhl zdánlivě nepřekonatelné zdi a proměnil srdce představitelů režimu, aby u nich jeho následovníci nalezli přízeň. Kéž z životů vietnamských křesťanů skutečně vyzařuje Kristus a kéž dokážou zprostředkovávat jeho zachraňující milost lidem ve svém okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.