Aktuálně

 

18. 12. 2020

Indie: Stará žena vysvobodila uvězněného pastora ze zajetí

 

 
Pastor Šelton Višvanáthan (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, International Christian Concern)

 

5. října přijel do osady Tiryani pastor Šelton Višvanáthan, aby s místními lidmi hovořil o své víře. Po nějaké době k němu přišlo šest hinduistických radikálů a vyzvali ho, aby toho nechal. Pastor je uposlechl a začal se chystat k odjezdu, radikálové mu však sebrali klíčky od skútru a mobilní telefon a zmlátili ho do bezvědomí. Poslední věc, kterou si pastor pamatoval, byla výhrůžka, že bude obětován jakémusi božstvu. Probral se v temné místnosti, zavřené zvenku na petlici.

 

Několik dní marně volal o pomoc; po celou dobu nedostával nic k jídlu ani pití. Nakonec ho uslyšela stará žena žijící poblíž. Nabídla, že petlici odsune – pod podmínkou, že pastor nikomu neprozradí její totožnost. Když jí to slíbil, pustila ho laskavá paní ven a dala mu najíst a napít.

 

Když se pastor vrátil domů do Šeoharu, zjistil, že po něm rodina nějakou dobu intenzivně pátrala. Časem však dostali strach o vlastní život, prodali nějaký nábytek a odjeli do manželčina rodného města v Nepálu. Sousedé pastorovi darovali jídlo, malý finanční obnos a také starý mobilní telefon, aby zavolal manželce. Zkoušel to několik týdnů, ale ani jednou se nedovolal. Nakonec mu místní křesťané pomohli kontakt navázat a pastor rodině poslal peníze na cestu domů. Všichni se opět shledali 28. listopadu.

 

Když se informace o incidentu dostaly na veřejnost, advokáti mu doporučili, aby na útočníky podal žalobu. Pastor se však kvůli předchozím zkušenostem s pronásledováním rozhodl, že to nechá být. Musel se však vystěhovat z bytu, neboť jeho majitel se obává pomsty. Místní křesťané mu pomohli sehnat nový nájem. Pastor má v úmyslu pokračovat v distribuci evangelizačních letáků mezi duchovně potřebnými.

 

„Mám nesmírnou radost, že jsem v každé situaci, ve které jsem se v posledních letech ocitl, mohl spatřovat Boží ruku,“ nadšeně vykládá pastor Šelton. „Rodina již byla přesvědčená, že mě nadobro ztratila – že jsem zemřel – a nakonec se mohli vrátit a přesvědčit se, že jsem naživu. Děkujeme Pánu a vzdáváme mu chválu.“

 

Další zprávy o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Vzdejte společně s námi Bohu díky za laskavost staré ženy, která projevila potřebnou odvahu a vysvobodila pastora Šeltona ze zajetí. Poděkujte také za všechny, kdo mu pomohli, aby se mohl znovu shledat se svými blízkými. Vyprošujte celé rodině zotavení z psychických traumat a také ochranu, zatímco budou pokračovat ve zvěstování Kristovy lásky lidem ve svém bezprostředním i vzdálenějším okolí. Kéž jejich služba přinese hojné ovoce a přivede mnohé k víře – pro Boží slávu a rozšíření jeho Království.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.