Aktuálně

 

24. 12. 2020

Pokoj

 

 

„Sláva na výsostech Bohu,
a na zemi pokoj
mezi lidmi Božího zalíbení.“
~ Lukáš 2,14 CSP

 

Od naplnění zaslíbení o Ježíšově příchodu, kdy andělé lidem poprvé zvěstovali pokoj, křesťané jejich poselství přijímají. Přijímají jej s vědomím, jakých ujištění se nám skrze víru v Kristu dostává.

 

Pokoj mezi lidmi a národy však nepanuje vždy a všude. A právě křesťané často musejí nést břímě v podobě násilí, kterého se na nich dopouštějí bližní, kteří dosud neporozuměli Božímu poselství lásky, pokoje, laskavosti a dobroty. Poselství, které je určené všem lidem.

 

V uplynulém roce radikálové ohrožovali tisíce nevinných křesťanů v Nigérii. Mnohé z nich dokonce připravili o život. Také čínští křesťané jsou pronásledováni režimem, jehož cílem je zcela vymýtit uctívání Boha. Po celém světě se mnozí věřící dostávají do konfliktu s blízkými i vzdálenějšími krajany, kteří nemohou snést zvěst, vyhlášenou na počátku nebeskými posly.

 

Zatímco si v tomto vánočním období připomínáme Kristův první příchod, všichni do určité míry zakoušíme odloučení od přátel a blízkých.

 

Pro mnohé křesťany v Eritreji, kteří kvůli své víře ztratili svobodu již před mnoha lety, jde však jen o další rok v řadě, který musejí nějak přečkat.

 

Také někteří íránští křesťané, jako například Mohammad Reza Omidi nebo Ebrahim Firúzí, kteří byli kvůli vyznání Ježíšova synovství posláni do vyhnanství, nemohou trávit Vánoce s lidmi, které milují.

 

Uprostřed temnoty, která zdánlivě obestírá náš svět, však stále září světlo Boží lásky a milosti. A čas od času do podobných nelehkých situací probleskne vzácný paprsek naděje. Pro Imrána Gháfúra Masiha jsou Vánoce 2020 skutečně výjimečné. Před pouhými devíti dny jej pákistánský soud zprostil viny a Imrán tak nyní může slavit Vánoce se svou rodinou – poprvé za více než deset let.

 

Vánoce ke možné slavit v úplném tichu, za zamčenými dveřmi, ve vězeňské cele, na shromáždění pod otevřeným nebem, dokonce i v chlévě. Kéž vroucí láska milujícího Boha zahřeje všechen jeho lid po celém světě. Modlíme se, aby Vánoce 2020 byly podobně významné i pro vás, zatímco rozjímáte nad tím, co znamená poznat Krista jako „Emmanuele“ – „Boha s námi“.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.