Aktuálně

 

07. 01. 2021

Pákistán: Kvůli příspěvku na Facebooku musely stovky lidí uprchnout ze svých domovů

 

 
Proste, aby Bůh chránil pákistánské křesťany, zatímco se snaží vydávat jasné svědectví o své víře.

(International Christian Concern, Morning Star News)

 

22. prosince laický pastor Rádža Waris z láhaurské čtvrti Charar zveřejnil na Facebooku status s křesťanským obsahem, který někteří místní muslimové vyhodnotili jako rouhavý. Jakmile pastor zaregistroval jejich reakci, omluvil se a vypadalo to, že se problém vyřešil. Zpráva o příspěvku se však rozšířila a vyvolala protesty stovek muslimů, kteří požadovali, aby byl pastor o hlavu kratší.

 

Během protestů vyšlo najevo, že někteří z účastníků chtějí vypalovat domy patřící křesťanům. Stovky věřících kvůli výhrůžkám uprchly do bezpečí. 28. prosince byl pastor Rádža předán do policejní vazby, kde zůstává dodnes. Podle poslední zprávy dosud nebyl nikdo obviněn.

 

Do Chararu byly povolány policejní posily a křesťané se vrátili domů – poté co byli ujištěni, že jim nehrozí žádné nebezpečí.

 

Více informací o pronásledování, kterému jsou pákistánští křesťané často vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se za bezpečí křesťanů v Chararu. Proste, aby Bůh naplňoval svým pokojem nejen celou čtvrť, ale také jejich zneklidněná srdce. Kéž se Duch svatý postaví za pastora Rádžu, prokáže mu své milosrdenství, ospravedlní ho před žalobci a zajistí jeho propuštění z vazby. Modlete se také za účastníky protestů. Kéž se jich Bůh ve své lásce dotkne, aby přestali demonstrovat a začali se aktivně podílet na posilování jednoty mezi příslušníky všech náboženských skupin.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.