Aktuálně

 

08. 01. 2021

Severní Korea: Vypouštění balónů oficiálně zakázáno

 

 
Fotografie: Hlas mučedníků Korea

(Hlas mučedníků Korea, Mission Network News, Christian Post)

 

Od roku 2005 používá korejská organizace Hlasu mučedníků (VOMK) balóny plněné heliem jako efektivní způsob doručování Biblí do Severní Koreje. Nedávné průzkumy naznačují, že se stále větší procento severokorejských zběhů nějakým způsobem s Božím Slovem setkalo. Mnohé z těchto Biblí mohly pocházet právě od VOMK, jehož pracovníci v uplynulých letech vyslali do země přibližně 600 000 Biblí. Jedná se o jedinou větší organizaci, která přes hranici posílá materiály náboženského charakteru.

 

V návaznosti na dohodu mezi představiteli obou korejských republik jihokorejská vláda nedávno schválila zákon, podle kterého je nelegální využívat k balóny k šíření jakýchkoli „materiálů namířených proti Severní Koreji“. Zatímco korejský Hlas mučedníků využíval balóny k doručování Božího slova, většina ostatních organizací stejným způsobem posílala materiály s politickým a kulturně-společenským obsahem. Zákaz by měl začít platit od března. Jakmile se tak stane, potenciálním narušitelům hrozí pokuty a až tříleté odnětí svobody.

 

Dr. Eric Foley, výkonný ředitel VOMK, nedávno hovořil z Gregem Musselmanem z kanadského Hlasu mučedníků o tom, co to může znamenat pro jejich službu a co mají v plánu dělat v nejbližších měsících. Rozhovor (v angličtině) můžete shlédnout ve zkrácené nebo plné verzi.

 

Kéž Bůh v nadcházejících měsících naplní vedoucí představitele VOMK moudrostí a nasměruje je správným způsobem, zatímco zvažují, jak co nejlépe oslovit evangeliem obyvatele Severní Koreje, kteří tolik potřebují naději a pomoc. Kéž požehná veškerým jejich snahám o šíření Božího Slova a pomůže lidem žijícím v děsivých podmínkách. Modlete se také za zmíněný zákon, který má již brzy začít platit. Kéž je nakonec zrušen nebo nějakým způsobem upraven, aby bylo i nadále možné legálně posílat do Severní Koreje Bible na balónech. Kéž Bůh mezitím svým služebníkům vnukne další inovativní metody služby; kéž učiní něco „zcela nového“ (Izajáš 43,19).

 

TIP: V nakladatelství Stefanos vyšel v roce 2018 příběh jedné severokorejské křesťanské rodiny (pod názvem Z pokolení na pokolení). Titul je dostupný jako vázaná kniha (za 192 Kč) nebo e-kniha (za 69 Kč). E-knihu si je možné také vypůjčit v některé z téměř 200 českých a slovenských knihoven.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.