Aktuálně

 

29. 01. 2021

Nigérie: Vražda pastora

 

 
Dr. Amos Arijesuyo (fotografie: Facebook)

(Morning Star News, The Guardian, PM News)

 

Patrně fulští pastevci 16. ledna zavraždili Dr. Amose Arijesuya, pastora a proděkana působícího na místní univerzitě. Dr. Arijesuyo jel autem se čtyřmi společníky z Ibadanu do Akure ve státě Ondo. Cestou došlo k přepadení, při kterém útočníci postřelili pastora a řidiče. Oba muži byli urychleně převezeni do nemocnice, pastor však nakonec zraněním podlehl. (Řidič byl zasažen do paže, ze zranění se stále zotavuje.)

 

Dr. Arijesuyo pracoval na Federální technické univerzitě v Akure jako proděkan pro studijní záležitosti a také jako vedoucí týmu poskytujícího poradenství. Mluvčí vysoké školy útok odsoudil a označil jej za „nesmyslný čin“. Ve zprávě uvedl: „Modlíme se a nepřestáváme myslet na manželku, děti a další příbuzné našeho zesnulého kolegy, kteří procházejí těžkým obdobím nepředstavitelného smutku“. Člen sboru Kristovy apoštolské církve, kde Dr. Arijesuyo sloužil jako pastor, zavražděného křesťana popsal jako „přirozeně inteligentního člověka, horlivého muže Slova“.

 

Podle seznamu World Watch list pro rok 2021 vydaného organizací Open Doors bylo v uplynulém roce v Nigérii zabito pro svou víru více lidí než v kterékoli jiné zemi na světě. Ve srovnání celkové míry výskytu násilností je Nigérie druhá za Pákistánem. V žebříčku počtu společenství, která se stala terčem útoku nebo musela nedobrovolně ukončit činnost, zaostává jen za Čínou.

 

Více informací o pronásledování církve v Nigérii, včetně starších zpráv, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Pamatujte v modlitbách na ženu a děti Dr. Arijesuya, zatímco truchlí nad smrtí svého milovaného manžela a otce. Modlete se také za členy pastorova společenství i za jeho kolegy a studenty, kteří se rovněž vyrovnávají s nečekanou ztrátou. Kéž jsou pachatelé předvedeni před soud a kéž činí pokání – před Bohem i před svými krajany. Modlete se, aby Bůh pomáhal vedoucím představitelům Nigérie při hledání způsobů vedoucích k ukončení násilí, které celou zemi neustále sužuje.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.