Aktuálně

 

04. 02. 2021

Alžírsko: Pět let odnětí svobody za nasdílení kresleného vtipu

 

 

(Morning Star News, kontakty Hlasu mučedníků)

 

Když si lidé prohlížejí příspěvky na sociálních sítích, jen málokdo zvažuje možné právní dopady jejich sdílení.

 

V roce 2018 Hamid (příjmení z bezpečnostních důvodů neuvádíme) nasdílel na Facebooku kreslený vtip, který mu někdo poslal. Nenapadlo ho, že by s tím mohl být nějaký problém – než jej kontaktovala policie. Případ byl tehdy zrušen, nebo to tak alespoň vypadalo. Po třech letech se však před jeho domem opět objevili policisté a druhý den byl třiačtyřicetiletý chovatel drůbeže odsouzen k pětiletému odnětí svobody za údajné urážení Mohameda.

 

Hamid je otcem čtyř dětí, nejstaršímu je šest let. Je to prostý člověk, živí se manuální prací a sotva dokáže číst a psát. Jedno z dětí je vážně nemocné a manželka je z Hamidova zatčení obavami bez sebe.

 

Když Hamid obdržel soudní obsílku, domníval se, že se celá věc znovu zruší a s tímto očekáváním 21. ledna odpoledne na přelíčení dorazil. Ke svému překvapení však byl záhy usvědčen a odsouzen. Křesťanův právní zástupce nicméně považuje za pravděpodobné, že se v rámci odvolacího řízení podaří výši trestu snížit.

 

Pracovník kanadského Hlasu mučedníků nedávno hovořil s jedním alžírským pastorem o problematické situaci ve jeho zemi. Pastor jej v rozhovoru požádal, abychom na alžírské bratry a sestry pamatovali ve svých modlitbách. Jeho prosby jsme zahrnuli do modlitebních námětů uvedených níže.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Alžírsku a dříve zveřejněné zprávy naleznete na stránce Algeria Country Report.

 

Pamatujte na modlitbách na aktuálně probíhající soudní spory s alžírskými křesťany – včetně těch, které se týkají oficiálních zákazů činnosti. Kéž křesťané obdrží tolik potřebné povzbuzení a sílu v tomto období celkové izolace. Pozvedejte na modlitbách také rodiče, pro které je kvůli pandemii stále složitější zaopatřit své potomky. Co se týče napjaté společensko-politické situace v Alžírsku, modleme se společně za to, aby vedoucí představitelé země aktivně usilovali o zachování svobody vyznání.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.