Aktuálně

 

11. 02. 2021

Pákistán: Zdravotní sestra obviněna z rouhání a zbita

 

 
Záběr z videa, na kterém Tabithu napadají a obviňují její spolupracovnice. (Fotografie: YouTube / Morning Star News)

(CLAAS, International Christian Concern, Church in Chains)

 

Křesťanská zdravotní sestra Tabitha Nazir Gill byla 28. ledna nařčena z rouhání. Věřící ženu (známou tím, že si v práci prozpěvovala křesťanské písně) obvinila po vzájemné rozepři její kolegyně.

 

Vrchní sestra v porodnici v Káráčí (Sobhraj Maternity Hospital) vydala nařízení, že sestry nesmějí od pacientek přijímat žádné peníze. Když Tabitha viděla, jak si jedna ze sester peníze bere, upozornila ji na to. Křesťanku okamžitě napadlo několik kolegyň, které ji následně obvinily z podněcování násilností a rouhání. Na internetu se objevilo video, na kterém je Tabitha bita, svázána a zamčena v místnosti až do příjezdu policie.

 

Po výslechu zúčastněných stran policisté dospěli k závěru, že obvinění byla bezpředmětná a Tabithu propustili. Zprávy o incidentu se však rychle rozšířily na sociálních sítích a druhý den se před policejní stanicí shromáždil rozzuřený dav. V reakci na vývoj událostí policisté křesťanku oficiálně obvinili z rouhání, navzdory chybějícím důkazům.

 

Podle informací místního pastora shlédly video i Tabithiny dvě malé děti. Záběry, na kterých spolupracovnice jejich matku bijí, je šokovaly. Ošetřovatelka jménem Kosar natočila vlastní video, ve kterém označuje incident za naprosto nepřijatelný. Tabitha je podle jejích slov „hodné děvče a ke každému se chová laskavě“.

 

Obvinění z rouhání jsou často zneužívána k ovlivňování výsledků osobních i pracovních sporů. I když příslušné orgány obvinění zamítnou, samotné obvinění bývá často záminkou k pouličnímu násilí.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Pákistánu, včetně starších zpráv, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se za Tabithu a proste za zrušení nepravdivých obvinění. Pozvedejte celou její rodinu k Bohu, zatímco se všichni společně vyrovnávají s traumaty spojenými s útokem. Modlete se i za ženy, které křesťanku napadly. Kéž si uvědomí pomýlenost svého počínání a obvinění samy stáhnou. Pamatujte také na mnohé pákistánské křesťany, kteří jsou v současné době uvězněni na základě podobných obvinění, případně jim kvůli jejich víře hrozí jiné formy pronásledování.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.