Aktuálně

 

13. 02. 2021

Demokratická republika Kongo: Islámští radikálové zavraždili více než 100 lidí

 

 
Modlete se, aby srdce obyvatel Demokratické republiky Kongo naplnil Kristův pokoj. (Ilustrační fotografie: Pixabay / tracyhammond)

(Open Doors, Christian Post)

 

Při útocích islámských extrémistů v Demokratické republice Kongo (DRC) od začátku letošního roku zahynulo více než sto lidí, převážně křesťanů.

 

V noci ze 4. ledna přepadli radikálové osadu Mwenda – počet obětí tohoto útoku se odhaduje na 22. O týden dříve bylo ve stejné oblasti při dvou samostatných útocích zabito nejméně 42 lidí. Dalších přibližně 46 obětí si vyžádal útok příslušníků radikální islamistické skupiny Allied Democratic Forces (ADF, Sjednocené demokratické síly) ze 14. ledna.

 

Mluvčí organizace Open Doors uvedl, že jasně deklarovaným cílem ADF je šíření radikálního islámu. Většinu obyvatel země tvoří křesťané, nicméně skupiny jako ADF zarputile prosazují svou džihádistickou agendu. V říjnu 2019 vláda zahájila proti ADF rozsáhlou ofenzivu, načež radikálové ještě zvýšili frekvenci i intenzitu útoků.

 

Přimlouvejte se za obyvatele DRC, kteří se stávají cílem podobných útoků. Modlete se, aby Bůh uzdravil zraněné a traumatizované a také utěšil všechny, kdo truchlí nad ztrátou svých blízkých. Modlete se, aby vedoucí představitelé země byli úspěšní ve snahách usilujících o zmaření dalších plánovaných útoků povstaleckých skupin, ochranu civilistů a stabilizaci celé oblasti. Modlete se také za radikály, kteří mají útoky na svědomí. Kéž poznají skutečný duchovní pokoj a svobodu, kterými je může naplnit jedině víra v Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.