Aktuálně

 

25. 02. 2021

Pákistán: Unesená dívka se vrátila k rodině

 

 
Farah se zotavuje ze svých zranění. (Fotografie: Morning Star News)

(Church in Chains, Morning Star News, UCA News)

 

V sobotu 5. prosince 2020 policisté z pákistánského Faisalábádu nalezli v domě jistého Chizara Hajata dvanáctiletou Farah Šahín, s okovy na nohou.

 

Chizar dívku před pěti měsíci unesl a odvedl do místní mešity, kde se formálně obrátila k islámu. Následně ji přinutil, aby se za něj provdala. Podle informací policistů tmavé skvrny na kotnících naznačují, že Farah strávila v okovech většinu času od svého zajetí.

 

Příbuzní se vyděsili, když Farah 23. ledna u soudu prohlásila, že konvertovala k islámu a vstoupila do manželství z vlastní svobodné vůle. Rodinný advokát je však přesvědčen, že dívka vypovídala pod nátlakem zaměstnanců azylového domu, do kterého byla po vysvobození umístěna. Přestože je uzavírání sňatků v jejím věku nelegální (zákon podobný akt klasifikuje jako znásilnění), zfalšované potvrzení o konverzi může často soudce přimět, aby pachatele omilostnili.

 

Navzdory nátlaku však Farah nakonec dospěla k rozhodnutí, že se chce vrátit k rodině. Na základě soudního rozhodnutí z 16. února byla svěřena do opatrovnictví svého otce, Asifa Masiha. Soudce konstatoval, že protože manželství nebylo řádně registrováno, nemůže dívka zůstávat v útulku donekonečna. A tak se Farah nakonec k rodině skutečně vrátila. Asif k tomu poznamenal: „Moje dcera je vystresovaná a vyděšená, současně je však velmi šťastná, že je znovu s rodinou.“

 

Únosce byl po vzetí do vazby záhy propuštěn na kauci. Podle poslední zprávy nebyl Chizar obviněn z žádného trestního činu. Obavy o bezpečí Farah tak přetrvávají.

 

V pákistánském parlamentu se nedávno objevil návrh zákona, který by měl zabránit vynuceným náboženským konverzím. Nově by bylo vyžadováno ověřování úmyslu, které by zahrnovalo rozhovor s dotyčným. Přestože návrh mnozí církevní vedoucí podporují, podobné zákony se v řadě zemí zneužívají k omezování zcela legitimních náboženských konverzí.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se za duševní uzdravení Farah a celé její rodiny. Kéž Bůh naplní jejich srdce svou přítomností, pokojem, útěchou a radostí, zatímco se zotavují z traumatizující zkušenosti. Modlete se, aby se Chizar musel zodpovídat ze svých činů a prožil radikální proměnu svého života. Modlete se, aby se Bůh dotkl také poslanců, zatímco rozhodují o zákonech, které by mohly ochránit další dívky v Pákistánu před podobnými útrapami a současně zajistit ochranu lidí pocházejících z muslimských rodin, kteří zcela legitimním způsobem konvertovali ke křesťanství.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.