Aktuálně

 

26. 02. 2021

Súdán: Křesťanský vedoucí zbit kvůli nesouhlasu s vypálením modlitebny

 

 
Súdánský řezbář (Ilustrační fotografie: Flickr / Claudiovidri)

(Morning Star News, International Christian Concern)

 

3. ledna 2021 radikálové zapálili modlitebnu Súdánské církve Kristovy (Sudanese Church of Christ, SCOC) v Tambulu v provincii Al Džazíra. Jednalo se o již devátý případ žhářského útoku na církevní budovu v této zemi za poslední dva roky.

 

Několik týdnů před incidentem se na sociálních sítích začaly šířit nenávistné vzkazy určené členům společenství a výzvy volající po útocích na křesťany.

 

Pastor Jubrial Tutu považuje zničení modlitebny za projev otevřeného pronásledování. Kuwa Shamal, nejvyšší představitel SCOC, poznamenal, že islamisté „se zaměřili na společenství proto, že jim vadí přítomnost křížů v oblasti“.

 

Usáma Saíd Kodi, předseda Unie křesťanské mládeže ve státě Al Džazíra, patří ke křesťanským vedoucím, kteří se proti násilnostem veřejně ohradili. 19. února Usámu přepadli maskovaní muži, patrně příslušníci státní bezpečnosti. Nasadili mu pouta, zavázali oči, zmlátili ho a nakonec ho varovali: „Pokud budeš pokračovat s křesťanskými aktivitami v Tambulu, zabijeme tě.“ Propustili ho až po několika hodinách. V současné době se Usáma zotavuje z utržených zranění.

 

Poté, co armádní velitelé v roce 2019 sesadili prezidenta Umara al-Bašíra, představitelé přechodné vlády přislíbili posílení svobod, včetně náboženských. V roce 2020 byly zrušeny zákony o odpadlictví a většina křesťanů začala opatrně doufat, že by probíhající rozsáhlé změny skutečně mohly zlepšit i jejich situaci. Súdán však stále zůstává převážně islámskou zemí a radikální muslimští vůdci si zachovávají významný vliv na politická rozhodnutí.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Súdánu naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Pamatujte na Usámu ve svých modlitbách, zatímco se zotavuje ze svých zranění. Modlete se, aby jej Bůh chránil před jakýmkoli dalším útokem. Vyprošujte mu moudrost a odvahu, aby zůstal věrný svému povolání ke zvěstování evangelia. Modlete se za pokračující službu křesťanů v oblasti Tambul. Kéž místní věřící zůstanou pevně stát ve víře, navzdory veškeré opozici. Kéž si jejich nepřátelé uvědomí pomýlenost svých cest, činí pokání, přijmou spasení, které jim Bůh nabízí a uvěří v jeho Syna Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (elektronickou) knihu:

 

Petr Jašek a Rebecca Georgeová: Snubní prsten za život

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace ze Súdánu, doporučujeme vám e-titul Snubní prsten za život – k objednání použijte online formulář.

 

Všechny e-knihy jsou k dispozici ve formátech KF8+Mobi (pro Kindle) a EPUB (pro ostatní čtečky, telefony, tablety a počítače). K objednávce získáte navíc 5% slevu pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. za e-knihu zaplatíte pouhých 122 Kč.

 

Vaše modlitby


roman d., ždár n.s (10.03.2021 20:05:54)
pomodlím se,a nejen dnes

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.