Aktuálně

 

27. 02. 2021

Bělorusko: Členové společenství po téměř dvaceti letech definitivně přišli o modlitebnu

 

 
Úřední zmocněnci násilím pronikají do budovy společenství Nový život (Fotografie: YouTube / New Life Church)

(Forum 18)

 

V roce 2002 si členové společenství Nový život koupili budovu bývalého kravína na předměstí Minsku, kterou přestavěli na modlitebnu. Všechny zainteresované orgány se změnou využití objektu souhlasily, s výjimkou odboru pro náboženské záležitosti na městském úřadě, jehož zástupci celý proces opakovaně blokovali a dlouhá léta křesťanům všemožně komplikovali život.

 

Společenství dnes čítá přibližně 1000 členů. V roce 2005 byla zamítnuta žádost o jeho opakovanou registraci, přičemž jako jeden z důvodů byla uvedena právě neschválená budova. Krátce poté se město pokusilo objekt zkonfiskovat, čemuž se nakonec podařilo zabránit. V následujících letech došlo k několika soudním sporům a v roce 2009 padlo rozhodnutí, aby křesťané objekt vyklidili.

 

Spory pokračovaly, k dalším pokusům o vystěhování křesťanů z objektu došlo v letech 2013 a 2017. Vše vyvrcholilo 17. února 2021, kdy skupina třiceti exekutorů a dalších úředních zmocněnců v průběhu modlitebního shromáždění odstranila zámky a pronikla dovnitř budovy. Všem přítomným bylo nařízeno objekt opustit pod výhrůžkou zatčení. (Později se křesťané mohli vrátit a odnést si vybavení a další věci.)

 

Pastor bude s městským zastupitelstvem jednat o náhradních prostorách, nicméně sehnat dostatečně velký objekt nebude jednoduché.

 

Další zprávy o pronásledování křesťanů v Bělorusku, včetně informací o problémech společenství Nový život, naleznete na stránce Belarus Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách křesťany ze společenství Nový život, zatímco jednají se zástupci města o možnostech pořádání bohoslužeb na jiném místě. Vyprošujte jim Boží milost, vedení a přízeň. Kéž jim Bůh požehná a nejen opatří novou budovu, ale také nové příležitosti ke zvěstování evangelia. Modlete se za místní úředníky, kteří působí křesťanům problémy, aby v jejich srdcích jednal Duch svatý, aby se Bohu odevzdali a aby poznali a přijali jeho dobré plány pro sebe a pro všechny místní obyvatele.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.