Aktuálně

 

11. 03. 2021

Nigérie: Leah Sharibu je zadržována již tři roky

 

 

(International Christian Concern, USCIRF, Baptist)

 

19. února 2018 islámští džihádisté z Boko Haram vtrhli do města Dapchi ve státě Yobe v severní Nigérii a z místní dívčí školy (Science and Technical College) unesli 110 dívek, převážně muslimek. (Jednalo se o jeden z mnoha případů únosů, které má tato skupina na svědomí.)

 

O několik týdnů později, 21. března, radikálové vrátili 104 dívek rodinám. Pět dívek zemřelo a v zajetí zůstala jediná – tehdy čtrnáctiletá Leah Sharibu. Islamisté si ji ponechali, protože „odmítla spolupracovat“ – tedy odmítla zapřít svou křesťanskou víru a konvertovat k islámu. Od únosu již uplynuly tři roky. Leah je údajně stále naživu, ale zůstává v zajetí.

 

Pamatujte v modlitbách na Leah a další křesťany, kteří byli při podobných akcích uneseni a příslušníci nigerijských teroristických skupin je kvůli jejich víře v Ježíše odmítají propustit. Modlete se, aby zůstávali pevní v Bohu a nebojácně o něm vydávali svědectví. Modlete se, aby se mohli navzájem povzbuzovat ve víře, ale vyprošujte jim také příležitosti k naplňování duchovních potřeb únosců. Pamatujte i na jejich příbuzné, kteří s napětím čekají na zprávy o propuštění svých blízkých ze zajetí. Modlete se, by je Bůh utěšoval a naplňoval svým pokojem. Modlete se také za celou Nigérii. Kéž Bůh povolá vedoucí, kteří budou usilovat o pokoj a spravedlnost a zajišťovat ochranu všem občanům země, pro kterou se stanou skutečným požehnáním.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (14.03.2021 20:02:59)
Pane, Bože náš, přijdiž a zatřes tím žalářem tak, jako kdysi ve Filipis... věříme, že jest Tvá moc k tomu ještě i dnes...Amen!

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.